Ви тут:
Головне Екологія Полтавщина Суспільство 

У Новосанжарському районі реалізують пілотний проект з утилізації побутових відходів

У межах Стратегії поводження з твердими побутовими відходами у Полтавському субрегіоні у Новосанжарському районі планують реалізувати пілотний проект у сфері поводження з твердими побутовими відходами. Про це сьогодні йшла мова на робочій зустрічі заступника голови Полтавської ОДА Олега Пругла з експертами Проекту німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ “Реформа управління на сході України та представниками місцевої влади Новосанжарщини.

Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло наголосив, що у межах Проекту міжнародні експерти розробили Стратегію поводження з твердими побутовими відходами у Полтавському субрегіоні. Вона зафіксована у обласній Програмі поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки. У субрегіон входять Полтавський, Чутівський, Карлівський, Машівський та Новосанжарський райони. Для реалізації пілотного проекту обрали Новосанжарщину.

“Проект такого масштабу – це вперше для нас, тож зробимо поетапний план впровадження проекту, сформуємо стратегію. Ми вже провели перемовини із представниками 29 сільських рад району й отримали підтримку громадян щодо реалізації цієї ідеї”, – розповів голова Новосанжарської РДА Сергій Бульбаха.


Нині у Новосанжарському районі працює лише три спеціальні автомобілі для вивезення сміття. Для успішної реалізації пілотного проекту необхідно ще придбати техніку, а також скласти її маршрут.

“Ви маєте цікаві ідеї та цілі. Для реалізації проекту ми повинні розробити бізнес-план, щоб отримати певні інвестиції та підтримку GIZ та обласного бюджету”, – наголосив старший радник Проекту з комунальних послуг Хютцен Вольфганг.

“Добре, що Полтавщина позитивно сприйняла цю Стратегію. Нам важливо знати ваш погляд на цей проект, щоб мати від чого відштовхуватись”, – додав експерт проекту DESPRO “Підтримка децентралізації в Україні” Вячеслав Сокоровський.

Система Orphus