Ви тут:
Головне Екологія Полтавщина Суспільство 

Сьогодні у облраді обговорили екологічні проблеми Полтавщини

Сьогодні на нараді, яку провів голова Комісії з питань екології та раціонального природокористування Полтавської облради Ігор Горжій, обговорили питання щодо охорони навколишнього природного середовища в області та фінансування природоохоронних заходів.

Головне завдання департаменту екології та природоохоронних ресурсів ОДА – винести на розгляд депутатської комісії нову обласну Програму та її порядок фінансування.

“Цього року закінчується обласна Програма “Охорони навколишнього природного середовища”, тож депутати попереднього скликання доручили департаментові розробити нову програму. Ми запропонували у районах визначити два-три пріоритетних заходи. До 21 грудня ми отримаємо низку пропозицій, за якими й розробимо нову програму. Уже на сьогодні надійшло заявок майже на 80 млн грн. Вимога Полтавської ОДА, фінансування об’єктів повинно мати комплексний характер. Головні завдання – розчистити річки, зберегти систему меліорації”, – розповів директор департаменту екології та природоохоронних ресурсів ОДА Ігор Піддубний.

Однією із екологічних проблем на сьогодні є забруднення атмосфери, наголосив Ігор Горжій. У Великобагачанському районі – 21 підприємство, Гадяцькому – 32, які не мають дозволів на викиди забруднюючих речовин у повітря.

“Цього року наше управління профінансувало роботу на 26 об’єктах. Свою роботу ми завершимо, а ось нові об’єкти вже має фінансувати департамент екології та природоохоронних ресурсів ОДА”, – зазначив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій ОДА Віктор Стеблянко.

“Сьогодні Полтавщина займає лідерські позиції в Україні за садінням лісу. Посадковий матеріал ми вирощуємо та зберігаємо вдома. Стверджую, що зараз ліс вирубують, але ж на 1 га зрубаних дерев ми висаджуємо 2 га молодих”, –  доповів начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко.

Система Orphus