Ви тут:
Р Суспільство 

S & P підвищив рейтинг ПриватБанку до «B- / C». Прогноз: стабільний

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s знизило довгостроковий і короткостроковий кредитні рейтинги ПриватБанку до рівня «B- / C».

У понеділок, 7 грудня рейтингове агентство Standard & Poor’s підвищило довгостроковий і короткостроковий кредитні рейтинги українського ПриватБанку до «B- / C».

На думку аналітиків рейтингового агентства, ПриватБанк залишається найсильнішим банком в Україні і найбільш стійким серед українських банків навіть у нинішніх складних економічних умовах.

На жаль, деякі українські ЗМІ встигли розпочати тиражувати попередню «технічну» новину від S & P, опубліковану в п’ятницю, 4 грудня, про технічний пониження рейтингу. Стару новину вирвали з контексту. Згідно з методологією S & P, рейтинги ПриватБанку тимчасово повинні були бути знижені до рівня SD, що є обов’язковою технічною процедурою у зв’язку з укладенням між банком та інвесторами угоди про продовження терміну випуску єврооблігацій.

Як говориться в повідомленні агентства, підвищення рейтингу пов’язане з успішним завершенням банком угоди з міжнародними інвесторами і відображає його статус провідного комерційного банку на Україні. Як наголошується в офіційному повідомленні агентства, діяльність ПриватБанку є набагато більш стійкою до наслідків поточних економічної та політичної криз в країні, ніж діяльність порівнянних українських банків.

На думку аналітиків S & P, ПриватБанк залишається одним з найсильніших українських банків, а його бізнес-модель є ефективною навіть в умовах складної фінансової ситуації.

За даними S & P, ПриватБанк має адекватну позицію за ризиком, що говорить про його більш консервативні підході до прийняття ризиків, більш досконалої системі ризик-менеджменту, більшої диверсифікації бізнесу та більш сприятливих показниках збитків, ніж у зіставних українських банків. У зв’язку з цим аналітики S & P прогнозують, що показники якості активів ПриватБанку залишаться одними з найвищих у банківській системі країни.