Ви тут:
Головне Суспільство Україна 

Президент підписав закон про продовження мораторію на продаж землі

e8445896f406888ecd8f342ad7fafd45_1449488268_largeАдміністрація Президента анулювала повідомлення про застосування Президентом Петром Порошенком права вето до закону, який передбачає продовження мораторію на відчуження сільськогосподарських земель до 1 січня 2017 року з урахуванням обов’язкової розробки законопроекту про оборот земель сільськогосподарського призначення до 1 березня 2016 року. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента.

Раніше в АП повідомили, що президент України Петро Порошенко застосував право вето до закону «Про внесення змін до розділу X» Перехідні положення «Земельного кодексу про продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель». Документ було парламентом ухвалено 10 листопада 2015.

Як зазначають у прес-службі Адміністрації президента, закон передбачає продовження терміну дії мораторію на продаж або відчуження земель сільськогосподарського призначення на один рік, до 1 січня 2017 року.

Законом не допускається: купівля-продаж земділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб; купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юросіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земділянки на іншу земділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам – учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.