Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавці не надто активно підтримали «Марафон написання листів»

6 грудня у приміщенні «Львівської кав’ярні» відбувся Марафон написання листів в знак підтримки людей, права яких порушуються в усьому світі. Можна сказати, що полтавці акцію проігнорували.

Суть заходу полягала в тому, що люди по всій Україні у 81 локації підписують звернення до урядів та органів влади відповідних країн на підтримку конкретних заарештованих, чиї права були порушені. Таким чином українці виявляють з ними солідарність та докладають частинку своїх зусиль для їх звільнення.

Організовує захід, приурочений до Міжнародного дня прав людини (10 грудня), Amnesty International. Організація цього року відібрала 7 героїв своєї правозахисної акції, на яких зосередили увагу людей по всьому світу. Планується зібрати від небайдужих людей підписи під петиціями та листи підтримки в адресу цьогорічних героїв. Далі ці звернення передадуть в центральний офіс Amnesty International, який знаходиться у Лондоні, звідки вже їх надсилатимуть одним пакетом, кожному адресату.

Як і анонсувалося захід від Amnesty International організовував та координував правозахисник Олександр Проценко. Він збирав підписи стосовно 4 справ:

1) Громадян України Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва та Олександра Кольченко, незаконно засуджених російським судом за звинуваченням у «терористичній діяльності»;

2) Піо Піо Аунь (М’янма) – студентки та активістки з родини політичного дисидента, якій за участь у мирному протесті загрожує 9 років ув’язнення;

3) Опозиційного журналіста Мухаммада Бекжанова (Узбекистан), засудженого на 15 років на підставі зізнань, які він дав під тортурами;

4) Художника Зунара (Малазія), що опублікував низку повідомлень, в яких розкритикував судову систему країни. Чоловіку загрожує 43 роки в’язниці за 9 повідомлень у Twitter.

Полтавці до акції долучилися не надто активно. Станом на 18:00 (середина заходу) підписи-звернення по справі Сенцова-Афанасьєва-Кольченка поставило тільки 5 чоловік. Вочевидь або полтавці не знали про акцію, або ж у вечір неділі вони мали важливіші справи.

До речі, варто зауважити, що справа Сенцова має подібні обставини з ув’язненням 73-річного полтавця Юрія Солошенка. Колишній директор заводу «Знамя» засуджений за шпигунство на 6 років. Правозахисник Олександр Проценко пообіцяв з’ясувати, чи працює зараз Amnesty International над цією справою. Можливо, в наступному році по всьому світу збиратимуть підписи за звільнення полтавця.

Наступного тижня представники Amnesty International проведуть ще два заходи, пов’язані з Марафоном написання листів. 10 грудня з 11:00 до 12:20 Марафон пройде у Українській медичній стоматологічній академії (вул. Шевченка, 23). В цей же день з 12:00 до 14:00 подібний захід пройде у середній школі № 5 (вул. Жовтнева, 64). Проте він буде закритим, оскільки його основна функція – проведення лекції з елементами презентації дітям 1-го класу на тему «Права дитини» та створення малюнків на правозахисну тематику.

Більше дізнатися про людей, на яких зосереджена увага цьогорічного Марафону написання листів, можна тут (http://lwm.amnesty.org.ua/). Також на сайті організації можна висловити свою підтримку онлайн.

Роман Повзик

поширити новину: