Ви тут:
Відео Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство 

Полтавські аграрії оголосили про акцію протесту проти “знищення економіки країни”

Полтавські аграрії, під час сьогоднішньої прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, оголосили про загальнонаціональні акції протесту проти знищення економіки країни. Вони зауважили, що пропоновані зміни до Податкового кодексу призведуть до непоправних економічних і соціальних втрат.

“Лише за приблизними підрахунками, з галузі у складних економічних умовах вимито близько 19 млрд грн оборотних коштів. У першу чергу постраждають середні та невеликі фермерські господарства, яким бракує власних коштів для розвитку бізнесу. Більш ніж 100 тисяч українців втратять роботу. Українська продукція стане неконкурентоспроможною не лише на зовнішніх, але й на внутрішніх ринках. У результаті під загрозу буде поставлено не лише стабільність цін на продукти харчування для українців, але й у продовольчу безпеку України загалом”, – розповів голова Полтавської обласної організації Аграрної партії України, депутат обласної ради Віктор Скочко.

Він наголосив, що пропоновані Урядом зміни до податкового законодавства суперечать законам України, що забороняють вносити такі зміни напередодні нового бюджетного року.

“Вони також суперечать угодам, досягнутим з ЄС та СОТ, які передбачали для аграріїв перехідний період до 2018 року. Крім того, норма про збереження спеціального режиму оподаткування агробізнесу містилася в Коаліційній угоді і в програмі дій Уряду. Нинішнє рішення виглядає, як зрада виборців”, – зауважив Скочко.

У свою чергу, голова ради сільгоспвиробників Полтавщини Іван Кочерга, зазначив, що ініціатори змін до податкового законодавства не враховують, що в Україні немає жодного з інструментів розвитку бізнесу, який наявний у конкурентів.

“У Європі більша частина агросектору субсидується. У СШІ і Канаді є можливість отримати довготривалий кредит під 3% річних. Тому у розвинених крїнах агробізнес лише 5-10% використовує власні кошти, а решту отримує з кредитних. В Україні ж при сьогоднішній нестабільній ситуації агробізнес не має доступу до кредитів, оскільки їхні ставки в рази перевищують прибутки. Тому він змушений покладатися виключно на власні ресурси і наявні податкові пільги”, – сказав Кочерга.

Про що ще йшлося на прес-конференції дивіться у ВІДЕО