Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавка, яка мешкає у Варшаві, визнана одним з 10 облич української молодіжної діаспори

Інформаційно-аналітичне агентство «Global Ukraine News» визнало 27-річну полтавку Наталію Панченко одним з 10 облич української молодіжної діаспори.

«Вони проводять акції на підтримку України по всьому світу, збирають тисячі доларів бійцям і постраждалим в зоні АТО, тиснуть на свій уряд для засудження агресії Росії чи просто зберігають рідну мову за тисячі кілометрів від неї», — говориться у вступі до даного списку (http://global-ukraine-news.org/2015/12/24/10-oblych-ukrayinskoyi-molodizhnoyi-diaspory/).

Журналіст агентства Ілля Лукаш розпитав 10 представників нашої держави, які зараз проживають у різних країнах світу, про їх активність у допомозі Україні та ставлення місцевого населення до українців з початку бойових дій на Сході. Серед опитаних ним співвітчизників — молодь з Чехії, Румунії, Канади, Нідерландів, Іспанії, Німеччини, Данії, Молдови, Росії.

Українську діаспору у Польщі представила полтавка Наталія Панченко. Вона вже 5 років живе у цій країні. Наталія є головою правління фундації «Євромайдан-Варшава» і працює менеджером проектів у міжнародній фундації «Відкритий діалог».

—​ Наша організація з’явилася прямо під посольством України під час першої акції в підтримку Євромайдану, — згадує дівчина. — Спочатку ми займалися виключно політичними акціями на підтримку України, прес-конференціями, роботою з провідними польськими ЗМІ для підтримки Батьківщини.

Пізніше вони разом з Фундацією «Відкритий Діалог» отримали у співвласність від влади Варшави велике приміщення, яке згодом переросло в «Український світ». Тепер там розташований музей Майдану, бібліотека Майдану, інформаційний центр підтримки вимушених переселенців з України. Там відбувається велика кількість культурних та просвітницьких заходів: виставки, концерти, конференції, зустрічі з відомими українськими діячами і т.д. До речі, у понеділок 21 грудня свій День народження губернатор Одеської області Михеїл Саакашвілі зустрічав саме в «Українському світі», де провів відкриту зустріч з українцями у Варшаві (https://www.facebook.com/SaakashviliMikheil/posts/1088145811215799).

Також активісти збирають речі та гроші на закупівлю необхідних речей для бійців у зоні АТО:

—​ Станом на сьогодні разом із фундацією ми зібрали та відправили в Україну 80 тон гуманітарної допомоги, закупили на 7-8 млн. гривень речей для військових: машини швидкої допомоги, тепловізори, дорогі медикаменти, військову форму, каски, бронежилети тощо, — зазначає Наталка.

Щодо ставлення поляків до українців, то полтавка у Варшаві говорить, що воно було дуже позитивним і Майдан був піком їхніх симпатій. Наразі має місце розчарування пов’язане з двома аспектами. Перше, це бездіяльність української влади в запровадженні суттєвих реформ:

—​ Якщо тут владі вдається імітувати активність — в Польщі імітацію відчувають і розуміють що відбувається, а в медіа все частіше починають лунати думки, що з сучасною українською владою вони працювати не можуть, — констатує Панченко. —Про це кажуть навіть ті люди, які рік тому були налаштовані до нас дуже позитивно, а тепер виходять в публічний простір і розповідають про своє розчарування.

Друге, за словами активістки, це активність російської пропаганди — вона постійно роздмухує тему волинської різанини, неправильно розставляє акценти, змінюючи кути погляду, як це зазвичай і робить російська пропаганда. На жаль, дедалі більше поляків починають вірити в цю брехню і впадати в розчарування щодо українців.

Роман Повзик

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту