Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Організаторів «Кадетаріуму» номінували на мистецьку премію імені Миколи Ярошенка

4 грудня о 16:00 у Галереї мистецтв відбудеться вручення щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка. Цього року її номінантами стали відразу вісім організаторів соціально-мистецької акції «Кадетаріум».

Микола Олександрович Ярошенко (13.12.1846, Полтава – 7.07.1898, Кисловодськ) – живописець і рисувальник, типовий представник «ідейного реалізму», генерал-майор.

Згідно із заповітом вдови художника у 1917 p. Полтаві була передана мистецька колекція, до якої входило понад 100 картин і етюдів М. Ярошенка, 23 альбоми з його малюнками, а також чимало творів інших художників-передвижників. Ця колекція стала основою музейної збірки, на базі якої у квітні 1919 p. відкрили Полтавську картинну галерею.

Премію імені Миколи Ярошенка заснували у 2010 році. Як зазначається у положенні, її присуджують за високі творчі надбання, кращі здобутки, які утверджують гуманістичні й національні ідеали Батьківщини, духовні та культурні цінності українського народу, та є вагомим внеском у розвиток національно-культурного життя Полтави та Полтавщини.

Премія присуджується у шести номінаціях.

Цього року у номінації «Громадська діяльність (організація і проведення мистецьких акцій) за премію імені Миколи Ярошенка змагатиметься команда організаторів соціально-мистецьких акцій «Кадетаріум». Учасників вісім: Борис Тристанов, Святослав Келим-Золотайко, Нато Мікеладзе, Рузанна Давітян, Роман Повзик, Роман Іщенко, Марина Герасименко та Артур Ароян.

У разі перемоги «кадетаріумці» скоріше за все використають грошову частину премії як фонд для подальших мистецьких заходів.

Окрім вручення премії, у Галереї мистецтв у цей час відбудеться відкриття фондової збірки «Портретний живопис ХVIII -ХХ століття».

Нагадаємо, що у квітні і травні минулого року в будівлі Кадетського корпусу пройшли соціально-мистецькі акції «Кадетаріум», які зібрали велику кількість митців різних напрямків. Тоді заходи визнали одним з кращих соціальних проектів в Україні. Далі вже події «Кадетаріуму» відбуваються поза приміщенням багатостраждальної будівлі і об’єднують довкола себе багато ініціативних полтавців.

Денис Старостін, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Перейти до вмісту