Ви тут:
Головне Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині зростає кількість хворих на рак, ниркову недостатність та цукровий діабет

DSC_0036

На Полтавщині зростає кількість хворих на хронічну ниркову недостатність, різні види раку та цукровий діабет. Про це повідомили на прес-конференції, що відбулась в ОКІА “Новини Полтавщини”, представники “Інституту аналітики та адвокації” Поліна Завадська та Катерина Кролевська.

Дослідження розпочалося ще в липні. Експерти ІАА вивчили медичну галузь Полтавщини, зокрема дані про захворюваність за останні 10 років: на цукровий діабет, різні види раку і ниркову недостатність. Крім того, фахівці проаналізували, яка кількість пацієнтів ставали з відповідними симптомами на облік, скільки із них отримали необхідне лікування.

“Починаючи з 2005 року майже у 4 рази збільшилась кількість хворих на хронічну ниркову недостатність, що отримують лікування методом перетонеального діалізу. При цьому кількість пацієнтів, що отримують лікування методом гемодіалізу, залишається стало. У 2005 році було зареєстровано близько 30 тис хворих, у 2014 році – понад 35 тис осіб”, – зазначила експерт з державних закупівель Поліна Завадська.


За останні 10 років зросла кількість хворих на цукровий діабет, які одержують лікування інсуліном (з 5,6 тис до 8,2 тис) і цукрознижувальними препаратами (з 28, 9 тис до 37,9 тис).

Здоров’я полтавців страждає й від поширеності онкозахворювань. За останні 10 років кількість хворих на злоякісні новоутворення збільшилася на 5 тис. Найпоширенішими є онкозахворювання шкіри, органів травлення, жіночих статевих органів та молочної залози.

Як наголосили представники “Інституту аналітики та адвокації”, полтавці, на жаль, забезпечені лікарськими засобами лише наполовину.

“Наприклад, в Обласному онкологічному диспансері лікують 60% мешканців Полтавщини та 40% – Полтави. Коштів із міського бюджету Полтави для цього не виділяють”, – зазначила Поліна Завадська.

 

Довідка: Ініціатива із забезпечення доступу до лікарських засобів в умовах економічної кризи реалізується Інститутом аналітики та адвокації за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Система Orphus