Ви тут:
Екологія Надзвичайні ситуації Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині знову виявили африканську чуму свиней

свин порося село тваринУ Глобинському районі за результатами досліджень Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи лабораторно підтверджено випадки захворювання свійської худоби на африканську чуму свиней. Про це повідомили у ГУ ДСНС у Полтавській області.

У с. Устимівка (26.12.2015 р. у двох приватних господарствах зафіксовано загибель 6 голів свиней) та у с. Липове (27.12.2015 р. у приватному господарстві зафіксовано загибель 1 голови свиней).

Учора на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії затвердили план заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання. Ввели зону нагляду в радіусі 20 км та зону захисту в радіусі 3 км. Також – обмеження руху транспортних засобів, заборонили вивіз за межі населених пунктів продуктів і сировини тваринного походження, кормів й інших вантажів. Проводять роботи по облаштуванню ям для спалювання туш, влаштування дезбар’єрів, ветеринарно-поліцейських постів, уточнення кількості свинопоголів’я у домогосподарствах населення с. Устимівка, с. Липове, с. Бабичівка, с. Новобудова Глобинського району.

У ліквідації наслідків НС беруть участь 26 чоловік та 5 одиниць техніки.