Ви тут:
Головне Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

“На Полтавщині в оренду передали близько 1 млн 100 тис га землі”, – Фролов

Про стан виплати орендної плати за використання земель власників земельних часток (паїв) у 2015 році обговорили сьогодні під час апаратної наради у голови Полтавської ОДА.

“Орендні відносини – основне джерело доходів селян. Сьогодні набувають розвитку ринкові відносини, цьому сприяє ЗУ “Про оренду землі”. Орендна плата становить не менше 3 відсотків від нормативно-грошової оцінки. Цього року власниками земельних паїв укладено близько 300 тис договорів оренди із сільськогосподарськими підприємствами. Зростає розмір орендної плати. Так, на листопад вона становить 1446 грн за 1 га землі, що на 342 грн більше, ніж минулого року”, – зазначила в.о. начальника ГУ Держгеокадастр у Полтавській області Наталя Дяченко.

Орендна плата на Полтавщині становить 5,5 відсотків від вартості землі, додав директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов.

“До речі, це – найвищий показник в Україні. Станом на 1 грудня в оренду передали близько 1 млн 100 тис га із 1,3 млн га, що обробляється сільськогосподарськими та фермерськими господарствами. Щодо договорів оренди землі, то на 3 роки уклали близько 1 %, на 5 років – 47 %, до 10 років – 43 %, понад 10 років – 8%. Цього року нараховано понад 1,7 млрд грн орендної плати, що на 37% більше, ніж минулого року. Закономірність: чим слабкіше розвинене тваринництво в районі, тим вищий рівень орендної плати”, – наголосив Сергій Фролов.

У 2015 році майже 78 % орендарів виплачують власникам паїв кошти, решта розраховується сільською продукцією, переважно зерном. Орендна плата землі щороку зростає. Умови договорів оренди за 2015 рік вже виконали 4 райони: Новосанжарський, Котелевський, Семенівський і Кобеляцький.

Система Orphus