Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Мін’юст спростив реєстраційні послуги та роботу нотаріусів

Нотаріуси нарівні із державними реєстраторами зможуть надавати витяги  населенню з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Це значно спростить реєстраційні послуги, зробить їх доступнішими .
За ініціативи Головного територіального управління юстиції у Полтавській області відбулася нарада, на якій обговорили питання прийняття Верховною Радою України 26 листопада цього року Законів України, зокрема Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців”. На заході були присутні представники Полтавської ОДА, органів місцевого самоврядування, нотаріальної спільноти, громадськість.
Зокрема заступник начальника ГТУЮ Полтавщини Дар’я Бриндак наголосила на новація даних Законів.


Відтак передбачено повна відмова Мін’юсту від функцій реєстрації, передачу повноважень і грошей на місця, запровадження електронних сервісів. Найголовніше ж — створення конкуренції в сфері реєстрації. Низка законів, прийнята 26 листопада спрямована на децентралізацію та демонополізацію сервісів, які громадянам надає держава.
“Суб’єкти державної реєстрації наділяються повноваженнями щодо державної реєстрації з 1 січня наступного року, крім нотаріусів, які наділяються такими повноваженнями з дня набрання чинності вказаними Законами”, – зазначила Бриндак.
Під час наради присутні обговорили питання щодо передачі повноважень у сфері державної реєстрації органам місцевого самоврядування.


Як повідомила заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Людмила Григор’єва даними Законами передбачається: передача функцій державної реєстрації прав та бізнесу виконавчим органам сільських, селищних, міських рад, місцевим держадміністраціям, нотаріусам та акредитованим суб’єктам. Крім цього здійснення перерозподілу надходжень до державного та місцевих бюджетів, уніфікація процедур державної реєстрації нерухомості та бізнесу й інше.
Присутні зауважили, що таким чином прийняття цих законів завершило одну з найбільших реформ Уряду та спричинить суттєвий прогрес у процесах децентралізації та демонополізації реєстраційних послуг.

Система Orphus