Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Купольний будинок-сфера на третину дешевший від звичайного

На околицях Полтави, в районі МБЗ (Малобудищанський завод) групою ентузіастів, які входять до ГО “Центр підприємливих людей”, майже збудований купольний будинок-сфера. Залишилось збудувати “другий периметр” в якому буде зимовий сад та провести оздоблювальні роботи на другому поверсі.

Як розповідає голова ГО Віталій Майборода: “Цей будинок дачного типу, побудований для того, щоб кожен член ГО за бажанням міг перепочити в ньому влітку, а також аби показати полтавцям всі принади такої технології будівництва. Найголовніший матеріал – пінополістирол, стійкий до фізичних та біологічних впливів. Міцний. Гарантований термін його експлуатації – мінімум 70 років. До того ж цей матеріал має покриття, якому властиво самозагасання. Такий будинок легко зібрати і нефахівцю, а термін зведення значно менший ніж при будівництві “звичайного” будинку”.

Серед переваг такого будинку Віталій Майборода називає те, що внутрішній об’єм конструкції максимальний і більш раціональний в порівнянні з прямокутними будинками. Відповідно – повітря і світла більше, а вентиляція приміщення – краще. Одна з найголовніших переваг це те, що витрати на матеріали при будівництві скорочуються до 1/3.

Купольні будинки краще тримають тепло в зимовий період, а прохолоду – в літній. Через це, зазначає Віталій, витрати на опалення скорочуються на 30%. Споруда купола – легка, не вимагає дорогих матеріальних і фізичних витрат на фундамент. До того ж, внутрішнє планування  залежить від фантазії і бажань господаря.

Цікавим є і той факт, що можна прибудувати скільки завгодно купольних будинків, утворюючи цікаві архітектурні ансамблі та форми.

Як стверджує Віталій Майборода, всю необхідну інформацію про будівництво таких будинків взяли з інтернету. Такі технології поширені у Японії. Є такі будинки і  в Україні, але прикладів, на жаль, замало, констатує Віталій.
Зустріч із представниками ГО “Центр підприємливих людей” організована ГО ЕКОЛТАВА в рамках тематичного прес-сніданку для полтавських журналістів.
Перейти до вмісту