Ви тут:
Суспільство Україна 

Кабмін ввів надзвичайні заходи на енергетичному ринку

ne-daet-ukraine-vstupit-v-energosoobshchestvo-esКабмін схвалив пропозицію Міненерго і ввів тимчасові надзвичайні заходи на ринку електроенергії. Про це йдеться у розпорядженні уряду №1296-р від 9 грудня, передає Еспресо.TV.

Зокрема, буде проведено коректування тарифів на виробництво електричної енергії виробникам, які працюють за ціновими заявками (шляхом встановлення обмеження граничної ціни системи, показників, використовуваних для визначення цін за маневреність і робочу потужність), і величин “зеленого тарифу”.

Також будуть встановлені додаткові платежі (надбавки, знижки) виробникам електричної енергії, будуть вироблені коригування тарифів на передачу електричної енергії і коректування інвестиційних програм ліцензіатів.

Серед тимчасових заходів також зміни алгоритму розподілу коштів оптового ринку електричної енергії та нормативів перерахування коштів на поточні рахунки постачальників електричної енергії.

Крім того, згідно з розпорядженням, Національна енергетична компанія “Укренерго” за погодженням з Міненерго повинна визначити допустимий рівень зниження резерву енергогенеруючих потужностей, встановити вимоги щодо графіків та обсягів виробництва електричної енергії окремими енергогенеруючими компаніями, встановити тимчасові обмеження виробництва електричної енергії, зокрема виробникам з альтернативних джерел енергії, забезпечити дотримання встановлених лімітів потужності, а також забезпечити контроль за виконанням завдань по обмеженню споживання електричної енергії та потужності.

Система Orphus