Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Фахівці з Молдови переймали досвід полтавців співпраці з владою

Чотири дні представники влади, директори та менеджери неурядових організацій Молдови вивчали успішний досвід БО “Світло надії”, ЛПЗ та місцевої влади. Закордонні фахівці знайомилися з ВІЛ- сервісними послугами, які надає БО “Світло надії”, а також з моделями успішної співпраці влади і громадських організацій у напрямках профілактики ВІЛ/СНІДу і зменшення шкоди серед наркоманів. Гості ознайомилися з усіма структурними підрозділами організації, віділами ЛПЗ обласного підпорядкування та зустрілися з керівництвом ОДА.

“Такі хвороби, як ВІЛ/СНІД треба долати разом. Полтавщина має чималий досвід реалізації на практиці зменшення шкоди та іншими програмами у сфері боротьби з ВІЛ/СНІД. У нас є що показати молдовським колегам ”, – сказав заступник голови ОДА Олег Пругло.

Як зазначила голова UORN м. Белць Алла Яцко Полтавський досвід відомий як гарна практики з надання інтегрованих послуг в контексті ВІЛ/СНІДу та співпраці неурядових організацій та місцевої влади.

“Нас вразила масштабність роботи, яку розвиває “Світло надії”. Вони комплексно підходять до боротьби з соціальними хворобами та наркоманією.Вразила нас і співпраця ГО та місцевої влади”, – сказала Яцук.

Приємно здивувала розвинена мережа послуг, яку надає “Світло надії”. Зокрема в вирішенні питання працевлаштування”, – сказав муніципальний радник м. Белць Олександр Усатий.

Полтавщині є що показати та чим пишатися каже виконавчий директор БО “Світло надії”, заступник голови Координаційної ради Максим Демченко. Область вже кілька років поспіль є лідером у боротьбі з соціально-небезпечними хворобами. Саме наша область показала, як неурядові організації, місцева влада та лікувальні заклади протидіють епідеміям співпрацюючи разом. Раніше до Полтави приїздили лише колеги з України, а нині, завдяки розширенню Програм почали співпрацю й з закордонними колегами, зокрема з Молдови.

“Наша мета — поширити досвід не тільки в областях України, а й поза межами нашої держави, щоб швидше зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу”, – сказав Демченко.

Сьогодні полтавці та молдовці зустрілися за круглим столом та обговорили подальшу співпрацю.

Система Orphus