Ви тут:
Прес-релізи Суспільство 

АМКУ визнало антиконкурентними дії Новогалещинської селищної ради

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України рішенням у справі визнала антиконкурентними дії Новогалещинської селищної ради.

Як встановило Відділення за результатами розгляду заяви, Новогалещинська селищна рада встановила рішенням 40 сесії 6 скликання від 30.06.2015р. «Про затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги» тарифів на послуги водопостачання та водовідведення з порушенням вимог Порядку формування тарифів на вказані послуги та в економічно необґрунтованому розмірі, тим самим фактично легітимувала вчинення порушень з боку КП «Галещина».

Новогалещинська селищна рада встановлює тарифи в смт.Нова Галещина на житлово-комунальні послуги; здійснює контроль за діяльністю комунальних підприємств у сфері житлово-комунальних послуг, та забезпечує населення житлово-комунальними послугами необхідних рівня та якості.

Отже, КП «Галещина» повинно було подати для встановлення до органу місцевого самоврядування розрахунки, підтверджені відповідними документами. Водночас, відповідно до вимог чинного законодавства, встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення є компетенцією селищної ради. Тобто, селищна рада в процесі формування та встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення була зобов’язана перевірити обґрунтованість поданих розрахунків.

«Статтею 17 Закону України «Про захист економічної конкуренції» забороняються дії чи бездіяльність органів місцевого самоврядування, що полягають у схиленні суб’єктів господарювання до порушень законодавства про захист економічної конкуренції, створенні умов для вчинення таких порушень чи їх легітимації. Пунктом 7 статті 50 цього ж Закону такі дії (бездіяльність) органів місцевого самоврядування визначені як порушення конкурентного законодавства», – зазначив голова територіального відділення Володимир Оніщенко.

Відділення зобов’язало Новогалещинську селищну раду в двомісячний термін вжити заходів щодо встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення у відповідності до вимог чинного законодавства.

Полтавське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України

Система Orphus