Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

АМКУ виявило порушення конкурентного законодавства на ринку оренди комунальних земель в Котельві

АМКУ1-300x2071Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України порушила справу проти Котелевської селищної ради за ознаками антиконкурентних дій органу місцевого самоврядування.

Як встановило Відділення за результатами розгляду звернення, Котелевська селищна рада укладала договори оренди комунальних земель із застосуванням різних розмірів річної орендної плати від нормативної грошової оцінки землі. Такі дії селищної ради створюють нерівні, несприятливі умови діяльності порівняно з конкурентами і можуть мати негативний вплив на конкуренцію.

Ті суб’єкти господарювання яким було встановлено орендну плату за використання земель у більшому розмірі, знаходяться у несприятливих умовах порівняно з конкурентами, для яких при здійсненні того ж виду діяльності встановлено орендну плату в меншому розмірі.

Треба зазначити, що Котелевська СР в межах своєї компетенції є одноосібним розпорядником комунальних земель, що підпорядковані раді, та має виключне право надавати земельні ділянки в межах сільської ради за проектами відведення цих ділянок.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції»  надання органами влади окремим суб’єктам господарювання або групам суб’єктів господарювання пільг чи інших переваг, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів, чи створення несприятливих чи дискримінаційних умов діяльності порівняно з конкурентами визнаються антиконкурентними діями органів влади, вчинення яких забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Розслідування у справі триває.

Полтавське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України