Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

АМКУ рекомендувало виконкому Полтавської міської ради встановити тарифи на послуги ТОВ “УЖК”

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України надала рекомендації виконавчому комітету Полтавської міської ради про запобігання порушення конкурентного законодавства.

Як вже повідомлялось раніше, територіальне відділення оштрафувало ТОВ «Управлінська житлова компанія» на 17 тис. грн. за зловживання монопольним становищем на ринку надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в територіальних (географічних) межах м. Полтава (в межах обслуговуючих територій цього товариства), а саме: ТОВ «Управлінська житлова компанія» застосувало з 01.09.2015 року тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, розраховані з порушенням вимог Порядку формування тарифів (тарифи не встановлені органом місцевого самоврядування та були введені в дію без доведення належним чином до відома споживачів інформації про перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, їх вартість, структуру, його зміну з обґрунтуванням її необхідності у порядку, затвердженому Мінрегіоном) та в економічно необґрунтованому розмірі.

Як повідомило ТОВ «УЖК» територіальне відділення в ході розгляду справи на неодноразові звернення товариства до виконавчого комітету Полтавської міської ради щодо встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які обслуговує ТОВ «УЖК» на підставі погодженого органом місцевого самоврядування тарифу, ТОВ «УЖК» отримувало відповідь про те, товариство не визначено виконавцем послуг. В той же час, на всі звернення ТОВ «УЖК» до виконавчого комітету Полтавської міської ради визначити товариство виконавцем послуг, товариство відповіді не отримувало.

Статтею 17 Закону України «Про захист економічної конкуренції» забороняються дії чи бездіяльність органів місцевого самоврядування, що полягають у схиленні суб’єктів господарювання до порушень законодавства про захист економічної конкуренції, створенні умов для вчинення таких порушень чи їх легітимації. Пунктом 7 статті 50 цього ж Закону такі дії (бездіяльність) органів місцевого самоврядування визначені як порушення конкурентного законодавства.

Враховуючи вищевикладене, з метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, керуючись статтею 17 Закону України «Про Антимонопольний комітет», територіальне відділення рекомендує виконавчому комітету Полтавської міської ради вжити заходів щодо встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для ТОВ «УЖК» у встановленому законодавством порядку.

Полтавське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України

Система Orphus