Ви тут:
Культура Полтавщина 

Полтавські майстри представили в столиці свої робити

У виставковій залі Національної спілки майстрів народного мистецтва України завершився другий етап Всеукраїнського мистецького проекту за підтримки Міністерства культури України «Кращий твір року – 2015».

Цього разу в експозиції представили твори майстрів народного мистецтва з усіх областей України.  Митців привітали заступник Міністра культури України Ростислав Карандєєв та голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України Євген Шевченко. Учасниками урочистостей стала й делегація Полтавського обласного осередку НСМНМ України у складі 20 майстрів на чолі з Аллою Маркар’ян. «Полтавці презентували свої вироби з художньої вишивки – рушники, сорочки, блузи, скатертини та серветки; ткацтва – килими й гобелени; плоского та скульптурного різьблення по дереву – пряничні дошки, тарелі, скриньки й скульптури;   декоративного розпису; малярства на склі, картоні, полотні й папері; художнього соломо- та лозоплетіння; народні іграшки – етнографічні ляльки з бавовни, соломи, кукурудзи, з дерева та його кори;  кераміки – гончарство й ліплення; предмети жіночого одягу – очіпки й пояси; з паперу – витинанки, писанки… – викликала захоплення  різноманіттям творчого доробку полтавських майстрів пані Алла Маркар’ян. – На виставці експонувалися твори заслужених майстрів народного мистецтва України, лауреатів стипендій для молодих майстрів та переможців змагань на здобуття грантів Президента України,  членів Спілки та  атестованих майстрів, початківців».

«Аби виявити сучасний стан традиційного народного мистецтва й ширити знання про етнічну культуру українців, акція Кращий твір року проводиться НСМНМ України за підтримки Міністерства культури України як конкурс майстрів у кожному з видів народного мистецтва, – наголосила на вагомості щойно завершеного проекту заслужений працівник культури України Валентина Шемчук. – Багато майстрів народного мистецтва, серед котрих і полтавці, героїчно захищають рідну землю на Сході України від російських окупантів. Та на виставці експонувалися мистецькі твори з усіх куточків України, також – майстрів із Донеччини й Луганщини».  


  «Кращий твір року»  вже не вперше засвідчив наполегливість і невтомність майстрів у відродженні та розвитку народного мистецтва й збагаченні України високохудожніми творами.

ВАЛЕНТИНА ОЛЕКСАНДРЕНКО

Система Orphus