Ви тут:
Культура Освіта Полтавщина Суспільство 

Бійці АТО зустрілися з полтавськими школярами

87735893_987c006a

«Героями не народжуються…» − саме таку символічну назву мала урочиста зустріч учнів Полтавської спеціалізованої школи №3 із воїнами АТО, серед яких Віталій Діденко, Олександр Лопатюк та колишній випускник навчального закладу Юрій Заєць.

На зустріч із учнями завітала Ірина Каптур – координатор центру воїнів АТО при Полтавській ОДА від Президента України, яка теж є випускницею СШ № 3.

Учасники антитерористичної операції на Сході мали змогу поспілкуватися зі школярами, розповісти їм про те, що відбувається на Сході країни.

Віталій Діденко розповів про те, як потрапив у зону бойових дій за 2 дні до весілля. Потрапивши до Донецьку, він побачив багато страшного. − Найстрашніше – звикнути до постійних обстрілів, − розповів боєць. Коли вони закінчуються – не знаєш, чого чекати далі.

Він закликав школярів бути патріотичними, вихованими та робити усе для того, аби в майбутньому така ситуація не повторилась. У разі чого, воїни знову стануть на їхній захист.

Юрій Заєць поділився своїми спогадами про дитинство, проведене в стінах цієї школи. Він подякував усім, хто пише, малює та надсилає свої повідомлення тим людям, які захищають цілісність України.

− Ця підтримка є дуже важливою для воїнів, − запевнив Юрій. − Повернувшись до рідного міста, приємно усвідомлювати те, що тут немає війни.

Дітей закликали гарно учитись, бо усе, чому навчають у школі, обов’язково знадобиться. Окрім цього, він подякував волонтерам, бо окрім зброї і боєприпасів нічого не було. Завдяки їм, впевнений Юрій, почалося становлення нової української армії.

Олександр Лопатюк розповів про важливість підтримки воїнів в такий нелегкий час:

− Перше знайомство з вами у мене було заочне. Перед відправкою нам передали ваші малюнки та листи. У перший вечір, коли читали їх, дорослі чоловіки витирали сльози. Саме тоді ми всі зрозуміли – ми повинні бути там, аби захищати вас. Також Олександр Володимирович подякував за допомогу та переживання волонтерам та школярам.

87735893_f390278e

Ірина Каптур передала директорові школи прапор, підписаний словами подяки від воїнів АТО під час передачі гуманітарної допомоги від учнів та батьків школи. Окрім цього, директор школи та Ірина Михайлівна виконали почесну місію − вручили нагрудні знаки «За вірність народу України» Юрію Зайцю та Віталію Діденку.

У рамках зустрічі учні підготували творчі номери патріотичної тематики, аби підтримати бойовий дух гостей, – повідомляє прес-служба міськради Полтави.

87735893_f907386e

Довідково: Юрій  Заєць, випускник СШ № 3 1984 року, був мобілізований у першу хвилю мобілізації. Воював у складі 93-ї окремої механізованої бригади. Влітку 2014 року звільняв міста Слав’янськ, Краматорськ, брав участь у боях під містом Піски, де був тяжко поранений.

Олександр Лопатюк був мобілізований влітку 2014 року, у третю хвилю мобілізації. Був заступником командира роти снайперів 92-ї окремої механізованої бригади. Боронив Луганську ТЕЦ та місто Щастя.

Віталій  Діденко був мобілізований у третю хвилю мобілізації. Зв’язківець, у складі 93-ї окремої механізованої бригади захищав Донецький аеропорт.

Система Orphus