Ви тут:

Як нараховувати єдиний внесок при відсутності доходів у підприємців

Державна податкова інспекція у м. Полтаві нагадує, що фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід .

Якщо платником не отримано дохід у звітному році або окремому місяці звітного року, платник має право самостійно визначити базу нарахування. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (з січня по серпень 2015 року така сума становила 422,65 грн., з вересня 2015 року – 478,17 грн.).

Звертаємо увагу, що у разі, якщо фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування не отримували доходів у звітному році або окремому місяці звітного року, такі особи можуть не сплачувати ЄСВ, оскільки законодавчою нормою передбачено право, а не обов’язок платника.

Відділ комунікацій Державної податкової інспекції у м. Полтаві

Перейти до вмісту