Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У школі імені Панаса Мирного влаштували Симоненкове свято

Фото117

Минає оголошений на Полтавщині рік видатного українського поета Василя Симоненка. З нагоди Дня української писемності та мови в Полтавській загальноосвітній школі № 8 імені Панаса Мирного відбулося свято-зустріч «В. Симоненко. Я для тебе горів, український народе…», присвячене 80-річчю від дня народження поета.

Фото1174

 Найяскравіші події життєвого шляху й творчості борця за державний і культурний суверенітет України Василя Симоненка згадали учасники свята – старшокласники, гордо декламуючи вічні рядки поета. Ніжно звучала пісня «Виростеш ти, сину…» у виконанні  бандуристок-шестикласниць Тетяни Курочки та Єви Прасоленко. Симоненкові слова наповнювали наші душі патріотичними почуттями й вкотре переконували кожного самовіддано служити Батьківщині.   Патріотизм як головну цінність, що її належить виплекати в собі юним українцям, назвав і головний редактор газети «Полтавська думка», член організаційного комітету з підготовки та відзначення в Полтавській області 80-річчя від дня народження Василя Симоненка Олександр Кулик, котрий повів зі школярами відвертий діалог про любов до Української землі, пошану до рідного слова, про необхідність якісних знань, впевненості й оптимізму. Пан Олександр Симоненковим словом пробуджував у дитячих серцях бажання стати гідними поетового духу. Щирим  дарунком  школярам та їхнім наставникам стали книги від редакції газети «Полтавська думка». 

Фото1182

Звертаючись до учнів і вчителів, журналістів, літераторів і громадських діячів,  заслужений працівник культури України, лауреат премії імені Панаса Мирного  Валентина Шемчук  закликала навчатися у Василя Симоненка жити задля України й творити задля неї добро та подарувала шкільній бібліотеці календар-альманах «Лицар молодої української поезії», виданий зусиллями  громадського Шевченківського комітету, Національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Інституту економіки і менеджменту «Світоч», обласної наукової універсальної бібліотеки імені І. П. Котляревського за підтримки  Полтавської обласної державної адміністрації.

 Багатоголоссям усіх учасників і гостей Симоненкових урочистостей пролунало поетове «Ти знаєш, що ти – людина?» як утвердження непоборності України, її національної сили й духовної чистоти. 

                                                                                                   Валентина Олександренко 

Фото1170 (1)

 

Перейти до вмісту