Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство 

Експерти Офісу реформ у Пирятині навчали депутатів міської ради

13

27 листопада в приміщенні будинку дитячої та юнацької творчості було проведено навчання для депутатів місцевих рад, яке організоване Пирятинською міською радою, Офісом реформ у Полтавські області та Центром підвищення кваліфікації для працівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. У цьому заході взяли участь не тільки депутати Пирятинської міської ради, а й спеціалісти виконавчого  комітету та керівництво міста Пирятина. Для розширення дружніх зв’язків між депутатами та можливістю обміну досвідом для участі у семінарі була запрошена і Гребінківська міська рада. Делегацію від депутатського корпусу сусідів очолили новообрані міський голова Віталій Колісніченко  та секретар ради Людмила Цапенко.

1

Експерт Офісу реформ Ірина Дудка ознайомила депутатів з історією розвитку і становлення місцевого самоврядування в Україні та світі, з основними повноваженнями депутатів місцевих ради, які визначені Законами України „Про місцеве самоврядування в Україні“, „Про статус депутатів місцевих рад“. Ірина Анатоліївна наголосила, що депутат має не тільки права, але й обов’язки перед виборцями. І головне кожному з тих, хто став депутатом необхідно чітко усвідомити, що необхідно налаштовуватися на конструктив і системну роботу в постійних комісіях ради та на сесіях.  Окремо були розглянуті переваги реформи місцевого самоврядування: можливості та повноваження громад після  добровільного  об’єднання або співпраця громад в рамках співробітництва. Ірина Анатоліївна також коротко презентувала польський досвід проведення реформи.  

Олексій Рябоконь, Пирятинський міський голова, зазначив, що Пирятин вже не один рік підтримує партнерські та дружні зв’язки з польським містом Лєжайськ. Кілька делегацій з нашого міста побували в Польщі, знайомилися з польським досвідом і в частині функціонування навчальних закладів, закладів культури, збору твердих побутових відходів, управління містом, надання адміністративних послуг тощо.

Експерти Офісу реформ висловили спільну позицію, що  сьогодні для вирішення гострих проблем  громади, а особливо об’єднані, мають певні переваги: вони  мають можливість подавати  проекти на конкурс до Державного фонду регіонального розвитку та отримувати додаткові кошти для реалізації своїх проектів.

Насамкінець депутати обмінялися думками та задали ряд питань щодо практичної діяльності депутата, розмежували поняття „депутатський запит“, „депутатське звернення“ та „запитання“ і механізми їх застосування. 

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Офіси реформ створені і діють на виконання Меморандумів між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Асоціацією міст України

– в рамках Проекту USAID ДІАЛОГ про узгодження мети діяльності щодо підтримки процесу об’єднання територіальних громад;

– в рамках спільного проекту з Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», що фінансується МЗС Норвегії, про узгодження мети діяльності щодо забезпечення належної якості публічних послуг в об’єднаних територіальних громадах;

– та Радою Європи в рамках Програми РЄ «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» про об’єднання зусиль для реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, формування спроможних громад.

 

Додаткова інформація за тел. 0504041167

Перейти до вмісту