Ви тут:
Погода 

Народні прикмети на 4 листопада – день зимової Казанської Богоматері

4 листопада Православна церква відзначала свято Казанської ікони Божої Матері – одного з найулюбленіших народом чудотворних образів.
Казанська чудотворна ікона Божої Матері – одна із найпрославленіших чудотворних ікон у всьому православному світі. 
Явилася вона ще у 1579 році в місті Казань.
Православні християни з благоговінням звертаються до своєї заступниці — Казанської Божої Матері. З часом у народі зміцнилася віра у те, що ця чудотворна ікона є також покровителькою сімейних пар, шлюбу та домашньої злагоди, а день Її вшанування — 4 листопада — особливо сприятливий для одруження: “Хто на Казанської женихається, той ніколи не розкається” (за В. Борисенко). Та й, як відомо, при вінчанні у церкві наречена повинна придбати ікону Казанської Божої Матері (наречений — ікону Христа Спасителя), які потім зберігаються в оселі молодого подружжя.

На церковній службі цього дня віруючі з надією звертаються до покрову й заступництва Казанської Богоматері і промовляють слова тропаря свята: “…Всім нам поможи, Царице і Владичице, що в напастях, бідах і недугах, обтяжені гріхами багатьма перед Пречистим твоїм образом молимося зі сльозами, непохитну надію на Тебе маючи. Визволи нас від усякого зла. Подай усім корисне і спаси…”.

У день Казанської Богоматері завжди йде дощ. Якщо на Казанську небо заплаче, то слідом за дощем і зима прийде.
«До Казанської не зима, з Казанської не осінь».
«З Казанської мороз невеликий, та стояти не велить». Перелом погоди. З цього дня «скаче Морозко по ялиночках, по берізочках, по сухих берегах». Перші приморозки.

Перейти до вмісту