Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Кременчуцький “Славутич” відзначить 40-річний ювілей

Лауреат Всесоюзних, національних та  міжнародних фольклорних фестивалів в Україні, Іспанії, Франції, Польщі, Угорщині, Болгарії, Молдові, Росії  –  народний ансамбль пісні і танцю «Славутич» КЗК культурно-освітній мистецький заклад «Славутич» відзначає 40 річний ювілей. Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.
Ансамбль пісні і танцю «Славутич» був створений у Кременчуцькому міському Палаці культури в 1975 році. Перший концерт відбувся в листопаді цього ж року. Через два  роки ансамбль став лауреатом І Всесоюзного фестивалю художньої творчості і отримав звання «народний» ( 1977 рік). Знаний в Україні ансамбль брав участь у багатьох фестивалях міжнародного масштабу.
Основу репертуару колективу складають народні пісні й танці, створені  на їхній основі вокально-хореографічні композиції, фольклор Полтавського краю, вокальні твори українських композиторів та оригінальні твори, народжені в колективі.
Ансамбль «Славутич» складається з трьох груп: хорової, танцювальної та оркестрової. Загальна кількість учасників у різні роки коливалась від 75 до 100 чоловік. За роки існування в ансамблі змінилось 8 поколінь артистів. Але й суттєву частку учасників колективу складають ветерани аматорської сцени. Є артисти, які прийшли в «Славутич» ще в перші дні його існування.

Засновник колективу, його незмінний художній керівник протягом 40 років, автор багатьох творів з репертуару ансамблю – заслужений працівник культури України Володимир Смоляков.   Хормейстер   – заслужений працівник культури України Леонід Сухий. В колективі працює 21 рік.  Балетмейстер – постановник ( протягом 26 років), автор хореографічних творів – заслужений працівник культури України Василь Удовенко. Директор КЗК культурно-освітній мистецький заклад «Славутич»  – Богдан Харів.

У 2012 році була створена нова комунальна  культурно-мистецька організація “Славутич”, до якої ввійшли: хорова група, танцювальна та оркестрова група народного ансамблю «Славутич», та муніципальний духовий оркестр, які і становлять разом організацію «Культурно – мистецький заклад «Славутич».
Ювілейний гала-концерт, присвячений 40-річчю створення народного ансамблю «Славутич», відбудеться 7 листопада о 15.00 у Міському палаці культури.
Перейти до вмісту