Ви тут:
Полтавщина Суспільство Точка зору 

“В Україні мало політичних партій, більшість – політичні проекти багатих людей”, – представники “Активної громади”

В Україні майже немає політичних партій, а є лише політичні проекти багатих людей. Такого висновку дійшли члени Всеукраїнської ініціативи “Активна громада” . Активісти організації в м. Комсомольс та Зіньків провели кампанію “Стеж за грошима”, щоб привернути увагу громадян до чесних і прозорих місцевих виборів.

Про її результати вони розповіли на прес-конференції в Полтаві.

“Наші олігархи створюють партію, фінансують її та спонсорують кандидатів. А після виборів складається ситуація, що депутати повинні відробити благодійникам, які дали гроші на передвиборчу кампанію та допомогли їм стати депутатами”, – сказала координатор Всеукраїнської ініціативи “Активна громада” в м. Зіньків Лариса Мельник.

Як розповів координатор Всеукраїнської ініціативи “Активна громада” в м. Комсомольск Володимир Дмитренко члени активної громади розробили Петицію, яка закликає містян задуматися над тим, кого вони обирають до місцевих рад та вимагали від політичних сил звітності. Також для кандидатів розробили декларацію відповідальності.

“Сьогодні кандидати та партії не хочуть звітувати про витрати на виборах, щоб приховати те, хто дає їм гроші. Ми створили Петицію, де містяни повинні були поставити підписи під вимогами, щоб до 25 жовтня кандидати в депутати оприлюднили декларації та до 20 жовтня партії  оприлюднили проміжні фінансові звіти про виборчу кампанію ”, – сказав Дмитренко.

Як показала практика, не всі містяни підписували дану петицію та не всі партії підписали відповідну декларацію. Крім цього визначили найбагатших кандидатів на посаду міського голови.

Наприклад у Комсомольську свої проміжні звіти з 14 партій подали лише 7.

Отже члени активної громади закликають всіх починати з себе.

“ Ми обираємо владу на найближчі 5 років. Передвиборчий час саме той період, коли люди повинні сказати кандидатам, що саме вони від них хочуть і як би вони змінили наше життя”, – сказала Мельник.