Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві привернули увагу до проблем бездомних

IMG_5406

Благодійна Організація «Світло надії» провела акцію по розклеюванню інформаційних наліпок на сміттєві баки, що несуть інформацію, яка зможе допомогти бездомним отримати найнеобхіднішу допомогу.

«Давайте разом зробимо так, щоби люди більше не приходили сюди за їжею», – ключове гасло, зображене на інформаційних наліпках. Крім того, наліпки містять інформацію про телефон та адресу Центра соціальної адаптації, куди всі бездомні можуть звернутися з проханням про допомогу, а всі небайдужі містяни – передати ліки, одяг та продукти харчування для безхатченків.

Такі інформаційні наліпки незабаром розмістять ще у 10-15 місцях по всьому місту.

«Сміттєві баки це те місце, куди багато бездомних приходять з метою добути собі їжу. Проводячи цю акцію, ми переслідуємо дві головні цілі: перша – щоб велика кількість бездомних дізналася про послуги нашої організації, і центру адаптації зокрема, де вони можуть переночувати, поїсти, отримати одяг. Друга ціль – привернути увагу полтавців до проблем бездомних. Ми хочемо сказати, що кожен може допомогти у вирішенні проблеми бездомності. Кожному під силу пожертвувати для бездомного те, що йому не шкода – старий одяг, консервацію, продукти харчування» – з розповідає адміністратор Центра адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі БО «Світло надії» Олена Чикурова.

Довідково: комплексно у Полтаві вирішувати проблеми бездомності почали наприкінці 2011 року – з цього часу працює Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі. У приміщенні закладу, що знаходиться за адресою м. Полтава, провулок Шевченка, 5, клієнти мають можливість переночувати, поїсти, скористатися душем, банком одягу, отримати базову медичну допомогу. Далі – робота із соціальним працівником, пере адресація до ЛПЗ, сприяння у відновленні документів та працевлаштуванні. За період функціонування Центру адаптації у фокусі роботи виявлялося все більше уразливих груп, які потребують допомоги, його послугами скористалось майже 900 осіб. З 2013 року Центр почав проводити тимчасову реєстрацію клієнтів за адресою закладу та залучати клієнтів до громадських оплачуваних робіт. За весь час роботи Центра адаптації не зафіксовано жодного випадку смертності серед бездомних осіб через обмороження.

IMG_5411

IMG_5417

Перейти до вмісту