Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві пройшла виставка творчих робіт ветеранів податкової служби

Збереження культурної і історичної самобутності України, національних традицій, непорушних етичних цінностей народу особливо актуальне в даний час. Декоративно-прикладне мистецтво органічно увійшло до сучасного побуту і продовжує розвиватися, зберігаючи національні традиції в цілісності. Воно містить в собі величезний потенціал для освоєння культурної спадщини, оскільки донесло до сьогоднішнього дня практично в неспотвореному вигляді характер духовно-художнього усвідомлення світу.

12 жовтня 2015 року у приміщенні ДПІ у м. Полтаві відбулося урочисте відкриття виставки творчих робіт ветеранів податкової служби. На відкриття виставки завітали в.о. начальника ДПІ у м. Полтаві Дмитро Мельник, в.о. начальника ГУ ДФС у Полтавській області Борис Сидоров, начальник Полтавської ОДПІ – член Полтавського осередку ВГО «Асоціація ветеранів ДПС України» Богдан Лизун та ветерани – податківці ДПІ у м. Полтаві.

Метою виставки, організованої за ініціативи голови Полтавського осередку ВГО «Асоціація ветеранів ДПС України» та за підтримки керівництва і профспілки ДПІ у м. Полтаві, є сприяння розвитку інтересу до культури своєї Батьківщини, витоків народної творчості, естетичного відношення до дійсності, виховання світогляду.

Переважна більшість експонатів – це вишиті картини.

Вишивання вважають найдревнішим письмом на землі, ниткописом, полотняними листами, що прийшли до нас з давнини, і з сьогодення підуть у майбутнє. Так вже повелося в Україні – що майже в кожній домівці на почесному місці – вишиті рушники, картини, сорочки, серветки – усе це символи України та нашої гостинності, відбиття культурної пам’яті народу, спомин про дороге і незабутнє. Вміння вишивати передавалося з покоління в покоління. Ці традиції гідно продовжують полтавські майстрині, в недалекому минулому працівники податкової служби, а нині, ветерани- пенсіонери: Адамець Ганна Григорівна, Глоба Ольга Павлівна, Крятенко Валентина Захарівна, Лісова Ніна Іванівна, Олімпіюк Раїса Миколаївна, Полтєва Лідія Іванівна, Сазонова Тамара Іванівна, Середа Ольга Андріївна, Сєркова Ніна Данилівна, Фесенко Олена Григорівна.

Для них вишивання – це потреба душі, благословенний час тиші, відпочинку та роздумів.

Загалом на виставці експонується 18 вишитих картин, рушники, серветки, вишукані прикраси із бісеру та елегантні жіночі капелюшки. Усі представлені роботи – це не лише витвори мистецтва, а, передусім, нелегка і кропітка праця майстринь, які невтомно популяризують українську культуру у своїх виробах. Полтава може пишатися своїми майстринями, які творять Україну в собі і навколо себе.

Кожен бажаючий може завітати на виставку в приміщення ДПІ у м. Полтаві за адресою Фрунзе, 155, Центр обслуговування платників податків впродовж тижня з 12 до 16 жовтня (крім 14.10.2015) з 9.00 до 18.00 год.

Відділ комунікацій Державної податкової інспекції у м. Полтаві