Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Новій Галещині тарифи на воду встановили з порушеннями

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України розпочала справи за ознаками зловживання монопольним становищем на ринку централізованого водопостачання та водовідведення з боку КП «Галещина» та за ознаками антиконкурентних дій з боку Новогалещинської селищної ради.

Як встановило Відділення за результатами розгляду заяви мешканців смт Нова Галещина, КП «Галещина» здійснило розрахунки тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення з порушенням вимог Порядку формування тарифів та в економічно необґрунтованому розмірі, а саме:

– при розрахунку тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення включено витрати на заробітну плату з нарахуваннями без розподілу між видами господарської діяльності, зокрема пов’язаних з централізованим водопостачанням та водовідведенням, чим порушено п.5 Порядку. Вказане свідчить про визначення завищених витрат на такі складові послуг, як заробітна плата та нарахування на заробітну плату, за що сплачують споживачі у тарифі.

– включено витрати на охорону праці, техніку безпеки та на пожежну і сторожову охорону об’єктів виробничого призначення до виробничих витрат, а не загальновиробничих, як передбачено Порядком, що призводить до збільшення вартості тарифу для споживачів.

Такі дії КП «Галещина» містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Разом з тим, Новогалещинська селищна рада встановивши рішенням 40 сесії 6 скликання від 30.06.2015р. «Про затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги» тарифи на послуги водопостачання та водовідведення з порушенням вимог Порядку формування тарифів на вказані послуги та в економічно необґрунтованому розмірі, фактично легітимувала вчинення порушень з боку КП «Галещина».

Розслідування у справах тривають.

поширити новину: