Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Миргороді розроблять соціальну програму “Ліквідатор”

Як відомо, у грудні 2014-го Верховна Рада внесла зміни до закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», скоротивши для них перелік пільг.

Тож відтоді всі звичні пільги для чорнобильців залишились лише для 1 категорії. Для 2-ї категорії – за винятком санаторно-курортних путівок. Не користуватимуться такою пільгою і громадяни третьої категорії. Також вони втратили можливість безоплатно отримати ліки та робити протезування, а 50% знижка на оплату комунальних послуг із липня цього року надається з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, який не може перевищувати трохи більше 1700 гривень на особу.

Зміни стосуються також пільг дітям-чорнобильцям і їхнім батькам. Передбачено також іще одне нововведення: особам, які постраждали внаслідок ЧАЕС і які мають одночасно право на інші пільги чи компенсації, надаються за їх вибором пільги та компенсації відповідно до одного із законів. Одним словом проблем і негараздів чорнобильцям додалось немало.

– Це не справедливо, коли люди, які втратили здоров’я, захищаючи Вітчизну від підступного атома, мають проблеми із можливістю повноцінного лікування й оздоровлення чи побутові проблеми, – сказав міський голова Сергій Соломаха на зустрічі із активістами-чорнобильцями. – Вони, безперечно, мають право на достойні умови проживання. І завдання влади забезпечити, в межах своїх повноважень, такі умови.

Відбулося активне обговорення можливих шляхів надання допомоги чорнобильцям в місцевому масштабі. Учасники зустрічі зійшлися на тому, що необхідно створити спеціальну програму з умовною назвою «Ліквідатор». Міський голова підтримав цю ідею і запевнив, що у 2016 році така програма однозначно буде розроблена і подана за затвердження новообраної міської ради.

Система Orphus