Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У часи страждань рятує віра у небесне заступництво – УПЦ КП

DSC03250

З нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці та з нагоди Дня захисника Вітчизни і Українського козацтва в Свято-Успенському кафедральному соборі провели панахиду за загиблими та молебні захисникам України.

Священники розповіли про свято, яке бере початок із Царгороду, якому загрожувала небезпека від ворогів. Коли християни зібрались в церкву Богородиці молитися, св. Андрій, що був тоді в церкві зі своїм учеником Епіфаном, побачили під куполом дивне видіння: над церквою стояла Пресвята Богородиця, що тримала на руках омофор, покривала ним людей, сама молилася разом зі святими. Це дивне видіння підбадьорило людей, і вони прогнали ворогів.

Українці ж святкують це свято не стільки в пам’ять допомоги Божої Матері Царгородові, а  взагалі як віру православного християнина в небесне заступництво Божої Матері, в її Покрову і піклування над християнським світом, його з’єднанням з небесним вічним життям.

Віра в небесний захист і заступництво над земним життям допомагає вижити, тому це свято стосується кожного українця, особливі у ці часи страждань і поневірянь:

Сила Божа – не в кількості армії чи зброї, а в силі скорботного серця, що молиться за наших воїнів, закликаючи на них молитовний покров, а вони, в свою чергу, захищають, покривають нас від ворога,  відстоюючи свободу України.

12108105_926010530804757_5490524194933925500_n

Коли ми рухаємося до гідної держави, на шляху повстає багато перешкод, але силою свого духа ми маємо їх долати. Злочинна влада намагалася залякати, побити і вбити наших героїв, та вони стали зерном…  Герої Небесної Сотні – це ті, хто став першим насінням. А ті, хто загинув на війні – теж насіння Нової України, яке хтось хоче поховати, але це насіння проростає , квітне, дає плід, незважаючи ні на що.

Нині ж саме Українська армія захищає і “тримає Покрову” над своїм народом..

 

Перейти до вмісту