Ви тут:
Відео Місцеві вибори 2015 Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство 

Про “каруселі”, підкуп та зіпсовані бюлетені, – прес-конференція КВУ у Полтаві

На Полтавщині відмітили численні порушення пов’язані з друком бюлетенів. Через затягнення термінів реєстрації кандидатів, спричиненого оскарженнями відмов у судах, друк було затягнено. Через це, його здійснювали у короткий термін і подекуди з помилками. Про це, під час час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, розповіла речник представництва КВУ у Полтавській області Марина Данник.

“У Полтаві було зіпсовано 237 тис. бюлетенів на вибори до міської ради, які вчасно передрукували та замінили. У Лубнах також було допущено ряд помилок у бюлетенях — у даті народження кандидата була помилка, ці бюлетені теж вчасно передрукували. Інша помилка була у бюлетені на вибори до міської ради, де було зазначено “районної”. Цю помилку виправили ручкою і завірили печаткою. У Пирятині вилучили 589 бюлетенів на вибори до міської ради через відсутність у списку кандидата у депутати, їх визнали недійсними”, – сказала Данник.

За її словами, у зв’язку із масовістю подібних порушень по усій України, КВУ пропонує ввести норму щодо забезпечення централізованого друку бюлетенів для місцевих виборів, які б включали систему захисту.

“Також було зафіксовано випадки видачі бюлетенів без пред’явлення паспорта у селі Давидівка Пирятинського району. Ще одним видом порушень стало розміщення і розповсюдження агітматеріалів без вихідних даних, що недопустимо згідно закону. Кандидати на посаду міського голови розміщували так звану “хибну соціологію”, – зазначила Марина Данник.

У день голосування КВУ, окрім спроб підкупу виборців, “каруселей”, фіксували випадки голосування “на колінах” та фотографування бюлетенів.

КВУ також відзначив невисоку явку виборців у порівнянні із загальнонаціональними виборами, яка, проте, за словами Марини Данник, була цілком очікуваною і суттєво не відрізняється від попередніх місцевих виборів.

Про що ще йшлося на прес-конференції дивіться у ВІДЕО.

Система Orphus Поделиться на fb