Ви тут:
Головне Місцеві вибори 2015 Полтавщина прес-конференція Суспільство ТОП-новина 

“Порушення у день волевиявлення мали несистемний характер, тож на результати виборів не вплинуть”, – ОПОРА

DSC_0037

На Полтавщині явка громадян на місцевих виборах 2015 лише на 2,2 відсотки менша, ніж минулого разу – у 2010. За даними ЦВК в області проголосувало 569 149 виборців, що склало близько 49 відсотків. Найактивніші виборці – у Чорнухинському районі (61 %), найменша зацікавленість – у Миргороді (40 %) та Полтавському районі (41%). Про це розповіли на прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” представники Громадянської мережі ОПОРА Дар’я Черкашина та Анна Мосієнко.

Уже відомі результати на виборах сільського голови у 15 виборчих дільницях та 184 сільських радах.  Учора декілька територіальних дільниць “оголосили перерву” до ранку 27 жовтня, зокрема у Пирятинській, Лубенській районних та Полтавській міській, – зазначила Дар’я Черкашина.

Представники ОПОРИ переконані, що порушення у день волевиявлення мали несистемний характер, тож  на результати виборів не вплинуть. Зокрема були проблеми через відсутність належного рівня захисту бюлетенів.

“У Пирятині саме через це члени комісії вилучили понад 589 бюлетенів, адже у списках не було одного із кандидатів у депутати. Тож за кошти обласного бюджету у Прилуцькій друкарні зроблено 619 нових. Схожа ситуація сталася й у Лубенській міській виборчій комісії, де у переддень виборів знайшли помилки у бюлетенях. Адже належного контролю відповідно до законодавства за друком бюлетенів не було. Через погану підготовку членів дільничних виборчих комісій були порушені й права офіційних спостерігачів. У Великобагачанському районі не допустили спостерігача ОПОРИ на засідання комісії, – повідомила Дар’я Черкашина.

 “Ми неодноразово фіксували факти видачі бюлетенів громадянам без документів, що посвідчують особу – паспорта чи тимчасового посвідчення громадянина України, зокрема подібні випадки зареєстровані у Шишацькому районі. Випадки недорахування бюлетенів та їх  винесення за межі виборчої дільниці спостерігачі зареєстрували у Полтавському районі”, – додала Анна Мосієнко.

 

Чимало фактів про порушення, повідомлені кандидатами, спостерігачі ОПОРИ спростували.

 

Система Orphus Поделиться на fb