Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Першого жовтня на Полтавщині стартував місячник добровільної здачі зброї

33523_1Добровільно здати зброю, боєприпаси, вибухові матеріали та спеціальні засоби до органів внутрішніх справ України можна з 1 жовтня по 1 листопада 2015 року.

Згідно з частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України (носіння, зберігання, придбання, передача чи збування вогнепальної зброї,бойових припасів, вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Частина 1 статті 263-1 Кримінального кодексу України (Незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв) передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Однак, громадяни, які добровільно звернуться до міліції з метою здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, що зберігаються ними незаконно, звільняються від кримінальної відповідальності.

Крім того, громадяни, які у вказаний термін добровільно здадуть до органів внутрішніх справ мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, у подальшому матимуть можливість оформити відповідні документи, зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах.

Пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями несмертельної дії, будуть реєструватися у випадках і в порядку, передбаченому законодавством України.

Для отримання детальних роз’яснень можна звернутися до працівника дозвільної системи або до дільничного інспектора міліції.

Слід пам’ятати, що незареєстрована зброя – це не тільки порушення закону, а й причина нещасних випадків, які можуть трапитися із громадянами або їхніми неповнолітніми дітьми.

Здати зброю, боєприпаси та спецзасоби мешканці Полтавщини можуть у кожному з районних відділів міліції нашої області. Полтавців правоохоронці просять звертатись до районних відділів міліції міста Полтави:

Київський РВ ПМУ УМВС – (0532) 53-00-31,

Октябрський РВ ПМУ УМВС – (0532) 51-01-56,

Ленінський РВ ПМУ УМВС – (0532) 58-44-55,

Полтавський РВ УМВС – (0532) 59-44-81

 

ВЗГ УМВС України в Полтавській області

 

Перейти до вмісту