Ви тут:
Місцеві вибори 2015 

Нова система виборів: висування кандидатів та голосування (відео)

Місцеві вибори, що відбудуться 25 жовтня 2015 року – це чергові вибори депутатів обласних, районних, міських, сільських та селищних рад, міських, селищних, сільських голів. Попередні вибори органів місцевого самоврядування відбувалися у жовтні 2010 року. Про це пише vybir.info.

Обласні, районні, районні у містах, міські ради
Вибори до цих місцевих рад будуть відбуватися за абсолютно новою системою, яка в Україні раніше ніколи не застосовувалася. Ця система є найскладнішою з усіх, що коли-небудь працювали в Україні, і тому надзвичайно важливо особливо прискіпливо її вивчити, зрозуміти, як вона працює.

До міських, районних, обласних рад кандидатів можуть висувати тільки партії. “Самовисуванець” або “безпартійний” кандидат не зможе балотуватися до цих місцевих рад.

Партії затверджують виборчий список, який складається з першого кандидата (лідера списку, який автоматично проходить у раду, якщо партія отримала мандати) та інші кандидати які закріплюються (висуваються) за певними територіальними виборчими округами у відповідній раді (в області, районі, місті).

Територія міської, районної, обласної ради ділиться на таку кількість округів, скільки має бути депутатів у відповідній раді. Партії закріплюють за різними округами кандидатів зі свого “списку”. Причому, в одному окрузі партія може закріпити від 0 до 1 кандидата. Тобто, на якомусь окрузі, партія може бути представлена конкретним кандидатом, а може й не бути – тоді виборці зможуть голосувати лише “за партію в цілому” – тобто за всіх кандидатів, що закріплені за іншими округами.

Після завершення голосування виборчі комісії повинні будуть встановити результати виборів. На першому етапі потрібно буде визначити, які ПАРТІЇ пройдуть у відповідну раду, зможуть формувати її склад зі своїх кандидатів. Для цього потрібно скласти разом всі голоси, які отримала кожна партія та її кандидати в усіх округах, і подивитися, скільки відсотків від усіх, хто проголосував, набирає кожна партія.

До ради зможуть пройти тільки ті партії, що отримають більше 5% голосів у цілому по місту (району, області) – тобто “подолають бар’єр”.

Перейти до вмісту