Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині учасникам АТО надаватимуть практичну допомогу у спеціально створеному Центрі

Відсьогодні у приміщенні Полтавської облдержадміністрації почав працювати Єдиний центр допомоги учасникам АТО та членам їніх сімей. Його завдання – надання не тільки інформаційної підтримки, а й практичної допомоги у вирішенні соціальних, медичних, юридичних та інших питань.


З відкриттям Центру всіх привітав голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Він зазначив, що його створили не на порожньому місці. Цьому передувала чимала робота, як органів влади, волонтерів та учасників АТО.
“Кожен з бійців АТО повинен отримувати кваліфіковану оперативну допомогу у вирішенні питань, пов’язаних із статусом учасника бойових дій. На рівні обласної ради та ОДА в області запроваджено низку Програм, які допомагають нашим військовим пройти реабілітацію, як психологічну так і оздоровчу, отримати матеріальну допомогу, надання сім’ям загиблих квартир тощо. У планах, з ініціативи Департаменту соцзахисту, розробити спрощену систему надання пільг учасникам АТО. Всіх вітаю з відкриттям Центру. Головне завдання, яке ми ставимо, щоб не було жодної обмеженої людини, створити сприятливі умови демобілізованим учасникам АТО, щоб вони відчули, що держава про них піклується”, – сказав Головко.
Керівник Центру допомоги учасникам антитерористичної операції Полтавської області Валерій Довженко наголосив, пріоритетом Центру є адаптація військових до соціуму. Адже бійці та їх сім’ї стикаються з одними й тими ж проблемами — отримання посвідчень учасника бойових дій, призначення пільг, надання земельних ділянок тощо.


“Порівняно з іншими областями ми впевнено тримаємося на ногах. Де-факто ми вже працюємо кілька тижнів, проводимо опитування. У нас працює гаряча лінія. Однак виникають і певні труднощі. До соцзахисту — питань немає спрацювали на відмінно. Основне питання — це земельні ділянки. На другому місці пасажирські перевезення та нормативна база пенсійного фонду”, – сказав Довженко.

Центр створено спільними зусиллями обласної влади, громадський організацій які об’єднують учасників АТО та волонтерів.

Нагадаємо, що такі центри створено по всій Україні на виконання відповідного Указу Президента.