Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині триває позапланова імунізація дітей від поліоміеліту

IMG_2035

На Полтавщині триває позапланова імунізація дітей від поліомієліту. За словами директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака вона почалася з 26 жовтня. Сьогодні він разом з однорічною онукою Варварою прийшов зробити “показове” щеплення, для того щоб розвіяти всі сумніви і плітки навколо теми імунізації.

“Такі заходи зумовлені тим, що нещодавно на Закарпатті в двох дітей виявлено вірус поліомієліту Згідно всіх канонів ВООЗ наша країна вже є небезпечною. Тож було прийнято рішення проводити позапланову імунізацію від цього захворювання. Якщо буде 95% колективного імунітету, спалаху вірусу поліомієліту не буде”, – розповів Віктор Лисак.

Всього Полтавщина отримала 106 тис. доз вакцини, вона роз’їхалась по всій області. На сьогодні з числа дітей, що не мали імунітету від поліомієліту щеплено вже близько 52%.

“Вакцину надав UNICEF, вона пройшла всі відповіді контролі, має всі сертифікати, пройшла всі тести”, – запевняє Вітор Лисак. “Ми свідомо звертаємось до батьків із закликом проводити щеплення”. Як приклад його онучка після ретельного обстеження лікарями пройшла процедуру імунізації.

IMG_2070

IMG_2075

Через побоювання багатьох батьків, що вакцина є зіпсованою, оскільки нібито неналежно зберігалась і була розморожена завідувач поліклінічного відділення №1 Полтавської дитячої міської лікарні говорить Наталія Заморська розповіла, як розрізнити придатність чи непридатність вакцини.

“Вакцина десятидозна, на кожній вакцині є індикатор. Якщо цей кружечок світліший від основного кола – то вакцина придатна до використання”, – пояснила Наталія Заморська. Кожна мама може перевірити придатність вакцини, термін використання і сертифікати на оральний поліомієліт та інактивований. Всі плітки про т, що вакцина неправильно зберігається і т.п. не мають підстав”.

Система Orphus