Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині перебуває понад 2,5 тис. демобілізованих із зони АТО

атоУ Полтавській області перебуває понад 2,5 тис. демобілізованих із зони АТО. Комплексними медичними оглядами охоплено понад 2 тис. осіб, із них 1083 осіб потребувало стаціонарного лікування, 1167 – психологічної реабілітації. Для лікування та реабілітації учасників АТО в госпіталях області виділено 90 спеціалізованих ліжок: у Полтавському та Кременчуцькому госпіталях по 30 ліжок, Лубенському госпіталі 20 ліжок, госпітальному відділенні Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф.Мальцева 10 ліжок. У поточному році в госпіталях проліковано майже 300 учасників АТО. Для здійснення психологічної реабілітації працюють психіатри та психологи. Бійці безкоштовно проходять всі види обстежень, у тому числі, на магнітно-резонансному та комп’ютерному томографах.

В області розроблено та втілено в роботу оздоровлення учасників АТО, які знаходяться на лікуванні в Полтавському госпіталі, на базі будинку відпочинку «Мис доброї надії». Демобілізовані учасники військового конфлікту на Сході мають можливість отримати консультацію провідних фахівців психологів та реабілітологів, скористуватися можливістю занять на різних тренажерах та активних фізичних ігор, приймати бальнеологічні процедури та забезпечені харчуванням. На базі відпочинку «Мис доброї надії» у с. Петрівка Полтавського району оздоровлено близько 40 учасників АТО, які знаходяться на лікуванні в Полтавському госпіталі.

За принципом «єдиного вікна» працює телефонна «Гаряча лінія» КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» за єдиним безкоштовним номером 0 800 50-50-32, робота якої направлена на оперативне реагування на звернення, у тому числі, бійців – учасників АТО. Встановлено міні АТС, що дозволяє надавати психологічну підтримку у цілодобовому режимі «on line». На лінії по черзі знаходяться 10 професійних психологів. Крім того, сформовано дві оперативні психолого-психіатричні бригади, які за необхідності надають відповідну допомогу із виїздом по всій території області.

DSCN6644

Напередодні Дня захисника України у Полтавському обласному клінічному госпіталі для інвалідів війни відбулась зустріч з двома учасниками бойових дій на Сході. Буколов Владислав із Решетилівського району та Безкровний Тарас із Лубенського району, залишивши вдома сім’ї, добровільно відправились у зону АТО. Більше року вони виконували свій обов’язок у складі 8-ої окремої автосанітарної роти.

DSCN6649

Зараз чоловіки знаходяться на лікуванні у неврологічному відділенні госпіталю. Владислав і Тарас задоволені умовами перебування та якістю надання медичної допомоги у закладі. Але пам’ять дуже часто повертає їх до суворих буднів на передовій, виконання своїх нелегких обов’язків та спогадів про побратимів. Головну цінність, яку усвідомили учасники АТО, – необхідно берегти один одного, родинні зв’язки та прагнути до встановлення миру в державі.

Система Orphus Поделиться на fb