Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

У лісах Полтавщини проведено 1300 рейдів з профілактики лісових пожеж

1lisХоча на календарі вже осінь, та у лісах області продовжується пожежонебезпечний період. Особливо, нині він небезпечний через масове випалювання населенням залишків сухої рослинності від сільськогосподарських угідь.

Аби захистити ліс від вогню у лісових господарствах області проводять ряд заходів. Щорічно підприємствами управління створюється 2000-2300 км мінералізованих смуг та проводиться 18000-23000 км догляду за ними, перекривається більше 600 другорядних доріг, в’їздів до шпилькових лісових масивів. Станом на 10 вересня прокладено 2614 км мінсмуг та проведено догляд за існуючими 21832 км, перекрито 721 другорядну дорогу, виставлено 1227 шт. аншлагів, панно, БІГ-БОРДІВ на прородоохоронну тематику. Постійно проводяться рейди по виявленню порушників правил пожежної безпеки в лісі, як працівниками лісгоспів, так і з залученням інших служб (ТУ ДСНС у Полтавській області, МВС, екології). Проведено 1300 рейдів лісовими масивами, у ході яких виявлено та притягнуто до відповідальності 33 особи.

Для вчасного виявлення лісових пожеж на підприємствах функціонує 14 камер відеонагляду. Нещодавно придбали ще одну у ДП «Гадяцький лісгосп». Постійно ведеться роз’яснювальна робота серед населення, транслюються на радіо та телебаченні ролики соціальної реклами на протипожежну тематику.

На жаль, з вини населення цього року виникло 18 лісових пожеж на площі 23,85 га.. Людська недбалість та безвідповідальність часто призводить до руйнування сотні гектарів лісу та знищення його мешканців.

Перейти до вмісту