Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство 

Полтавських безхатьків стригли посеред вулиці та тестували на ВІЛ та гепатит

Сьогодні на Південному вокзалі Полтави усі охочі безхатьки могли безкоштовно підстригтися та пройти тестування на ВІЛ та гепатит. Таку акцію для людей, які залишилися без даху над головою, влаштувала БО “Світло Надії”.

“Європейське суспільство починається із турботи про тих, хто цього найбільше потребує. Такий досвід ми вирішили перейняти у колег зі США та Києва. Ми хочемо провернути увагу суспільства до проблем безхатьків. Сьогодні тестуємо людей на ВІЛ та гепатит, розповідаємо про ризики поширення таких хвороб. Також даємо направлення на тестування на туберкульоз. Далі ж, коли люди пройдуть таке тестування, вони повернуться в БО “Світло Надії”, віддадуть талончик, і отримають продуктовий набір. Таким чином ми мотивуємо людей слідкувати за своїм здоров’ям. Усі охочі сьогодні також зможуть підстригтися”, – сказав виконавчий директор БО “Світло надії” Максим Демченко.

Арт-директор учбового центру “Dali Creative School” і салону краси “Dali” Маргарита Чернявська розповіла, що разом зі своїми учнями, на запрошення працівників БО “Світло Надії”, вирішила долучитися до цієї акції, бо не хоче бути осторонь проблем безхатьків.

“Сьогодні, ми разом з учнями нашого учбового центру приїхали сюди, аби підстригти безхатьків. Хочеться зробити хоч не великий внесок для того, аби підтримати людей, у яких немає можливості обслуговуватися у дорогих салонах і перукарнях”, – зазначила вона.

На запитання ж журналістів про те чи немає у неї особисто відрази до таких людей, Маргарита відповіла, що ні, бо впевнена, що у такій ситуації може опинитися будь-хто.

“Це не означає, що вони погані, а ми хороші, життя може скластися таким чином, що кожен може опинитися на їхньому місті. Ми намагатимемося причепурити жінок, гарно підстережемо дітей, чоловіків же стригтимемо коротко, щоб на довше вистачило”, – зазначила Маргарита.

Адміністратор центру адаптації Олена Чекурова розповіла, що місце проведення акції обрали не випадково, адже на вокзалі завжди багато людей, які потребують допомоги.

“Це вузлова точка, тому вирішили саме тут провести дану акцію. Зараз безхатьки ідуть сюди самі, вони відповідальні, вони хочуть знати про свій статус. Ми протестуємо людей, а якщо у когось виявиться позитивний статус, ми не покинемо їх, займатимемося соціальним супроводом”, – сказала Олена.

За півгодини, поки кореспонденти ОКІА “Новини Полтавщини”, перебували на місці події, до мобільної амбулаторії та вуличної перукарні прийшли п’ятеро людей, серед яких і 4-річна дівчинка. Благодійники ж говорили, що працюватимуть щонайменше 2 години, а далі — дивлячись скільки людей приходитиме.

Перейти до вмісту