Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

«МТС Україна» відкриває «Стежку легенд» у Полтаві

А3_7

Цієї осені «МТС Україна» розпочинає грандіозний туристичний проект – у рамках концепції Ukraine4all у Полтаві відкрито перший інноваційний туристичний міський маршрут. В основі концепції – сучасні інформаційні технології, які поступово стають основою для туристичної інфраструктури міст. Швидкісний мобільний інтернет дозволяє оперативно отримувати всю необхідну інформацію – карту міста, опис пам’яток, фото та відео контент – у будь-який зручний час.

За словами Генерального директора «МТС Україна» Проживальського Олега Петровича: «Телекомунікаційна інфраструктура – це як автомобільні шляхи, така же візитна картка міста та області. Саме новітні технології сприяють пожвавленню бізнесу, зростанню доходів, поліпшенню економічного стану регіону та дозволять реалізовувати такі цікаві та інноваційні інфраструктурні проекти».

Перший в Україні інноваційний туристичний маршрут «Стежка легенд» відкрито за підтримки Міської ради м. Полтава. Назва маршруту обумовлена тим, що Полтава є одним з найстаріших міст України і майже з кожною пам’яткою у місті пов’язані давні легенди, притчі та спогади.

Найвідоміший символ Полтави – Біла альтанка – має підковоподібну форму, тому візуальним символом полтавського маршруту стала щаслива підкова. 20 усміхнених підковок – саме така кількість пам’яток є на «Стежці легенд» – потрібно «зібрати» уважним туристам для того, щоб пізнати старовинну Полтаву.

«Стежку легенд» прокладено за допомогою стрілок та спеціальних табличок з QR-кодами, символічними підковами та номерами локацій. Таблички з QR-кодами на маршруті встановлюються безпосередньо біля пам’яток, стрілки вказують шлях до наступної локації.

Під час зчитування QR-коду за допомогою смартфону або планшету туриста буде направлено на сервер з докладним описом і фото найближчого історичного чи культурного об’єкта – площі, будинку, пам’ятника. До опису пам’яток додаються посилання на повну карту міста із зазначенням місць, де розташовані QR-таблички. Окрім історичної довідки, опис об’єктів включає місцеві легенди, цікаві історії і спогади. Маршрут охоплює найцікавіші туристичні об’єкти міста у межах пішохідної доступності.

Для зручності туристів також передбачено паперові туристичний путівники з короткою інформацією про об’єкти на маршруті. Путівники розміщені у музеї-садибі Івана Котляревського (м. Полтава, Соборний майдан, 3), та у магазині «МТС Україна» (м. Полтава, вул. Фрунзе, 66). Маршрут охоплює найцікавіші туристичні об’єкти міста у межах пішохідної доступності.

Про інноваційний туристичний маршрут «Стежка легенд»

Інноваційний туристичний маршрут «Стежка легенд» у Полтаві включає 20 найцікавіших пам’яток історії та архітектури:

1. Ігорів камінь.

2. Подільська вежа.

3. Біла альтанка.

4. Пам’ятний знак полтавській галушці.

5. Музей-садиба Івана Котляревського.

6. Успенський собор.

7. Дзвіниця Успенського собору.

8. Спаська церква.

9. Пам’ятник на місці відпочинку Петра І.

10. Пам’ятник загиблим українським козакам.

11. Ансамбль круглої площі.

12. Будинок Полтавського дворянського зібрання.

13. Будинок Полтавських губернських присутніх місць.

14. Будинок Полтавського цивільного губернатора.

15. Будинок Полтавського віце-губернатора.

16. Будинок Петровського Полтавського кадетського корпусу.

17. Будинок Полтавського генерал-губернатора.

18. Будинок поштамту.

19.Будинок повітових присутніх місць.

20. Монумент Слави.

Про QR-код

QR-код (англ. quick response — швидкий відгук) — матричний код. Основна перевага QR-коду — це легке розпізнавання сканувальним обладнанням, у тому числі фотокамерою смартфона, що дає можливість швидко отримувати інформацію про той чи інший об’єкт.