«Соколики» розпочали навчальний рік і привітали першачків
Зразковий аматорський хореографічний ансамбль «Соколики» разом із своїми друзями-юними митцями щиро вітав полтавських першокласників, котрі вирушають у незвідану Країну знань. «Ми прагнемо передати нашим глядачам зміст кожного танцю, показати його емоційну складову, викликати захоплення вмілим виконанням, – сказала, хвилюючись за черговий виступ своїх вихованців перед першачками, їхніми батьками, вчителями й гостями в палаці «Листопад», художній керівник «Соколиків», балетмейстер-постановник Людмила Сокіл. У вправності талановитих її підопічних ми, учасники свята, вкотре пересвідчилися.
«Соколики», відпочивши тільки один літній місяць, уже в кінці липня повернулися до хореографічного залу. Юні танцюристи щодня живуть у прекрасному світі народного балету та розповідають його мовою про свою творчість своїм шанувальникам. «Наша зустріч із «Соколиками»-учнями Людмили Сокіл напередодні нового навчального року відбулася в їхньому танцювальному класі в інституті економіки та менеджменту «Світоч», – розповідає заслужений працівник культури України, голова обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» Валентина Шемчук. – Цікаві та повчальні словесні й танцювальні діалоги про український народний балет, а що найважливіше – про наш рідний полтавський танок, народжують радісні відчуття в душах юних виконавців, їхніх учителів та всіх тих, хто прилучається до творення нових сценічних родзинок «Соколиків».
Своє танцювальне мистецтво юні артисти-переможці Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів та невтомна й турботлива наставниця «Соколиків» пані Людмила Сокіл дарують глядачам, зокрема, міських концертів до Державних свят України в Полтаві, виступають перед однолітками в таборах відпочинку Полтавського району, беруть участь у фестивалях, що проводяться на рідній Полтавщині, на столичних сценах Києва, у Дніпропетровську і Львові, Луганську і Тернополі. А також за межами нашої Батьківщини, приміром у Словаччині, Польщі чи Чехії, де юних полтавців завжди чекають, аби насолодитися їхніми колоритними танцями народів світу і збагатитися невичерпною юнацькою енергією пізнання й спілкування.
Валентина Олександренко