Ви тут:

Рятувальники нагадали полтавцям правила поведінки на воді

З початку року на території області внаслідок утоплення загинуло 48 осіб, що на 26 відсотків менше, ніж за аналогічний період минулого року. Тож, з метою попередження загибелі громадян на воді співробітники Головного управління ДСНС України у Полтавській області продовжують проводити рейди по місцям масового відпочинку людей на водних об’єктах краю. Про це повідомили в УДСНС України у Полтавській області.

Так, 27-28 серпня фахівці Служби порятунку «101» провели профілактичні бесіди з людьми, які відпочивали поблизу водойм Кременчуцького, Зіньківського, Козельщинського, Чорнухинського районів та у м. Полтава.

Під час спілкування з громадянами співробітники Головного управління вручали тематичні пам’ятки, розповідали основні правила безпечної поведінки на воді, зауважували на недопущенні випадків нехтування порадами, наголошували, що це може призвести до непоправної біди.

«Основними причинами нещасних випадків з людьми на воді є купання та перебування на території водоймищ в нетверезому стані, купання в необладнаних для цього місцях: ставках, озерах, водосховищах, малих річок з відсутністю на них спеціальних пляжів, купання у заборонених місцях де встановлено відповідні таблички про заборону купання, необережне поводження у воді під час пірнання, відсутність належного догляду за дітьми при перебуванні їх у водоймищах», – розповідали рятувальники.

Головне управління ДСНС України у Полтавській області закликає громадян бути обережними під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників!

Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах. Купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева. У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою, купатися краще там, де є рятувальні служби. Особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана. До плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів. Утримуйтеся від далеких запливів, пам’ятайте, що переохолодження – головна причина трагічних випадків!

Перейти до вмісту