Понад дві сотні “джур” демонструють патріотизм та військові навички на Полтавщині
Учасники військово-патріотичної гри «Джура» змагалися на полігоні військової частини у селі Вакуленці під Полтавою. Діти взяли участь у стрільбі з автомата, для них підготували магазини із 21-м бойовим патроном. Після цього військові визначили найкращих та нагородили їх грамотами.
Також молоді джури вправлялися у збиранні та розбиранні автомата, показали свої навички у конкурсі «Рятівник».
Як повідомили у Департаменті освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, всеукраїнський етап військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на Полтавщині триває вже п’ятий день під гаслом «Мудрість, шляхетність, відвага».
Ця військово-спортивна патріотична гра українського козацтва проходить у трьох областях нашої держави. Чернігівщина, Сумщина, а нині й Полтавщина зустріли на своїй землі 26 роїв – 208 дітей з усієї України, які згуртувалися, щоб показати незламність патріотичного духу, талант та військові навики.
Так, спочатку Полтавська область приймала учасників гри у селі Вельбівка під містом Гадячем у дитячому оздоровчому таборі «Горизонт». Символічно, що для такої події обрали Гадяч – місто, яке є гетьманською столицею. Ще й честь нашої області на «Джурі» відстоює саме команда «Гадяцькі вепри».
На воротах гостей зустрічали дужі козаки: запитували, з яким настроєм прибули молоді джури та вітали їх шанобливим словом. Кожному роєві, щоб той міг зорієнтуватися на місцевості та ознайомитися з умовами проживання, представили особистого координатора. Діти та їх керівники відразу оглянули територію, влаштували свої намети, розіклали речі.
Урочисте шикування на «плацу» розпочалося з давньої української традиції – старшині військово-патріотичної гри вручили на вишитому рушнику хліб-сіль. Під державний гімн три прапори – стяги України, Полтавщини та «Джури» – запалахкотіли в небі.
Дітей привітали директор Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату Ольга Беседа та директор Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Євгеній Ленський, який приїхав до Гадячу.
Далі на дітей очікувало ціле дійство. Дружньо сівши у формі підкови навколо імпровізованої сцени, учасники гри приготувалися до етновечірки. Для них колектив Гадяцького училища культури виконував народні пісні, запальні танці, проводив конкурси. Юні джури навчалися гопаку, наввипередки вбиралися у козацький одяг і знайомилися з українськими музичними інструментами. Хоча розважальна програма тривала більше, ніж планувалося, у дітей не було помітно втоми. Навпаки, вони із завзяттям водили хороводи і аплодували артистам. А в кінці вечора усі присутні посмакували справжніми полтавськими галушками.
Потім учасники гри зібралися на «Ватру» до міста Гадяч із творчо-мистецьким звітом кожного рою. Перед виступом роїв до слова були запрошені голова Гадяцької райдержадміністрації Олексій Матюшенко та голова міської ради Тетяна Савченко, які зауважили, що у цей нестабільний час, проведення військово-патріотичної гри «Джура» є важливою та гідною справою. Щоб передати естафету гри Полтавщині, на захід приїхав заступник голови облдержадміністрації Сумської області Іван Боршош. Він вручив символ «Джури», Котигорошка, заступнику голови облдержадміністрації Полтавської області Роману Товстому.
20 серпня усі рої на чолі з головним штабом прибули у 179-й об’єднаний навчально-тренувальний центр військ, що знаходиться під Полтавою у селі Вакуленці. Після того, як діти розташувалися у військових наметах, до них з привітанням звернулися керівники освітянської галузі.
Надалі для учасників військово-патріотичної гри «Джура» – тактична, бойова підготовка, цікаві квести та екскурсії по Полтаві.
Завершальна частина гри “Джура” відбудеться 24 серпня, коли діти здійснять урочисту ходу у Полтаві від площі театру ім. М.В. Гоголя до Полтавської облдержадміністрації.