До нового виборчого закону ставлюся з пересторогою – Куликов
“В полтавській обласній раді працюють винахідливо. З наближенням місцевих виборів органи місцевого самоврядування Полтавщини прагнуть зробити їх дієвими, з’ясувати особливості проведення, труднощі передвиборчих перегонів та запровадити організацію ефективного голосування”, – підсумував під час прес-конференції свій візит на Полтавщину медіа-експерт Андрій Куликов.
Він висловив задоволення ініціативою керівництва облради щодо проведення координаційної наради з семінаром щодо особливостей проведення нинішніх місцевих виборів.
Він нагадав журналістам, що ані війна, ані будь-які надзвичайні події не знімають з медіа обов’язку працювати за журналістськими стандартами та підвищувати свою професійну майстерність для суспільної користі.
“Журналісти повинні провести роз’яснюючу роль, як працює Закон про місцеві вибори, щоб уникнути ускладнень під час їх проведення. При цьому відповідальність за об’єктивне висвітлення подій журналісти повинні нести і “до, і під час і після” проведення виборів, стежити за роботою влади та інформувати суспільство про її діяльність”, – зазначив експерт.
Сам Куликов не до кінця зрозумів нинішній новий закон та відноситься до нього з великою пересторогою.
“Для мене є незрозумілим до кінця, чому якщо в якомусь окрузі кандидат набере підтримку 80%, він може не опинитися у складі місцевої ради. Незрозуміло, навіщо створювати таку можливість. Мабуть для того, щоб можновладці були впевнені, що не програють вибори”, – зазначив Куликов.
Він висловив особисте негативне враження щодо особливої ролі політичних партій та усунення громадських активістів від участі у нинішніх виборах 25 жовтня, якщо активісти не хочуть бути в партіях.