Ви тут:
Економіка Полтавщина Суспільство 

Журналісти визначили ризики від проведення адмінреформи

11717085_10204478613593264_926513085_n

Головний ризик  – це те, що можновладці “спускають на гальма” конче потрібні реформи країні.

Зокрема, керівники деяких районів не поспішають нічого радикально змінювати, бояться втратити свої повноваження та лише роблять вигляд реформ.

Все це, зокрема, обговорили регіональні журналісти на зустрічі з медіа-експертом Анною Безулик.

Ризики нинішньої адмінреформи – відсутність професійних кадрів, відсутність достатньої комунікації. А ще те, що реформа з децентралізації влади може надати інструментарій на місця виплекати ще більший регіональний “феодалізм”.

Засмучує й те, що немає нині у населення довіри ні до влади, ні до ЗМІ, а недостатня поінформованість людей формує застарілі стереотипи.

Деякі люди не сприймають термінологію у реформах, їм не подобається назва “староста”, тощо.

Але найгірше у нинішньому етапі – той факт, що період реформи співпадає з місцевими виборами і всі спекулюють на цій темі.

У спадок українцям дісталася так система управління, коли вони звикли покладатися на когось, а не на себе, у спадщину дістався страх ініціативи та несприйняття нічого нового.

Саме з цим треба боротися регіональним журналістам, розяснювати людям необхідність реформ, створювати публічні майданчики для обговорення та підтримувати будь-які ініціативи  через ЗМІ.

До того ж здійснювати контроль над тим, як здійснюється реформа і які  є позитивні зрушення- усе це можливо лише через ЗМІ.

“Усвідомлення своєї місії професіонального журналіста повинно здолати всі ризики від реформ”, – зазначила Безулик.

 

Система Orphus