Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

За лохвицького Леніна виручили майже сто тисяч гривень

Кошти від історичного металобрухту використають на встановлення у сквері пам’ятника борцям за свободу та незалежність України, пишуть “Події та коментарі”.

Доля пам’ятника Леніну в Лохвиці роками була предметом дискусій, які виникали мало не на кожному засіданні міської ради. Раніше окремі депутати регулярно піднімали питання про демонтаж. Після того, як його здійснили 23 лютого 2014 року і передали вождя на зберігання комунальному підприємству «Лохвиця», точилися суперечки про те, що з ним робити. Міськрада зверталася до райдержадміністрації з проханням передати пам’ятник у музей, але там йому не знайшлося місця. Зверталася до установ і організацій із пропозицією купити як скульптуру, а не брухт, але покупець не знайшовся. Збирали думки і пропозиції лохвичан: побудувати меморіальний комплекс, щоб вшанувати пам’ять загиблих героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, допомогти переселенцям із Донбасу, відремонтувати військову техніку, роздати воїнам, які повертаються з АТО тощо.

Врешті-решт комунальне підприємство отримало дозвіл міськради на списання і здали бронзову скульптуру на металобрухт.

“За рішенням міської ради, пам’ятник здали. Отримали за нього 96 200 грн. По 55 грн/кг, маса – 1718 кг. Після здачі нам пред’явили претензії за товстий сталевий стрижень, який утримував важку скульптуру на постаменті. Але все обійшлося. Виявилося, таким чином кріпилися й не падали всі аналогічні пам’ятники. Ми уклали договір на виготовлення пам’ятника в сквері, вже перерахували аванс з цих коштів. Фундамент, на якому вони будуть установлені, самі заллємо”, – повідомив цифри директор КП «Лохвиця» Петро Чорний. 

Міська рада ще у квітні прийняла рішення про встановлення пам’ятника борцям за свободу та незалежність України у центральному сквері, якому тоді ж затвердили назву – «Сквер героїв України».

А от у Червонозаводському навколо трьох наявних у місті «вождів» триває ціла політична боротьба. Громадські активісти вимагають демонтажу. Невідомі особи систематично обмальовують скульптури. Але більшість депутатів міської ради непохитно голосує проти демонтажу. Активісти звинувачують міського голову у нібито гальмуванні процесу через побажання пенсіонерів, яким статуї диктатора «дорогі як пам’ять».

Система Orphus Поделиться на fb