Ви тут:
Комуналка Політика Полтавщина Суспільство 

У Полтаві задля європезації створять «Інститут розвитку міста»

В Полтавській міській раді обговорили створення Комунальної організації «Інститут розвитку міста».

Секретар міської ради Полтави Оксана Деркач та заступник міського голови Юрій Левченко вивчили ефективність проекту та розробили фінансування і план-структуру Інституту.

Проект рішення «Про створення Комунальної організації» винесуть незабаром на розгляд засідання сесії Полтавської міської ради.

За даними міськради, «Інститут розвитку міста» – це перший крок до європезації.

За сприяння Німецького бюро міжнародного співробітництва GIZ, українські міста Львів та Вінниця вже успішо реалізують новітні підходи в розвитку та популяризації своїх міст.

Перейняти досвід Вінниці і Львова та дізнатися методи співпраці між органами місцевого самоврядування та громадськістю, неодноразово з робочими візитами їздили Юрій Левченко та головний архітектор міста Вадім Вадімов.

Відтак, за даними, які зібрав Юрій Левченко стосовно розвитку Вінниці після створення «Інституту розвитку міста», Швейцарська Конфедерація надала місту понад сто трамваїв, а також автобуси і тролейбуси, дала кошти на налагодження інфраструктури. Також Вінниця може по праву пишатися оновленим ЦНАПом. Там розв’язуються всі питання – соціального захисту, пенсійного забезпечення, земельні, житлові і т.д. І при цьому немає проблем із чергами, бо більша частина процесу комп’ютеризована. Звісно, це не всі досягнення, які вдалося здобути Вінниці після створення «Інституту розвитку міста».

За даними Вадіма Вадімова, який є одним із експертів по реалізації даного проекту в Львові, у місті підвищились показники туризму, сфера обслуговування, будується індустріальний парк та розробляється багато інших цікавих проектів, які будуть ще більше вабити українців та іноземних гостей до Львова.

 Деркач зазначила, що і в Полтаві є такі кроки, зокрема, на нараді міських підприємців вона узгоджувала питання розвитку сфери обслуговування міста. Також обговорювали питання покращення розвитку туризму й способи співпраці з громадськістю та громадськими організаціями.

Основними предметами діяльності Комунальної організації «Інститут розвитку міста» є:

– Сприяння створенню соціально-економічних, організаційно-правових умов для ефективного відтворення, розвитку і використання науково-технічного потенціалу м. Полтава, забезпечення впровадження сучасних екологічно чистих, безпечних, енерго- та ресурсозберігаючих технологій, виробництва і реалізації нових видів конкурентноздатної продукції, розвитку економіки м. Полтава.

– Проведення роботи з громадськістю, стосовно формування партиципаторного бюджетування;

– Проведення інформаційних досліджень, у тому числі маркетингових, соціологічних, для визначення громадської думки, перспектив розвитку міста у цілому та окремих галузей.

– Представлення міста на симпозіумах, конференціях, виставках, семінарах в Україні та за кордоном.

– Залучення зовнішніх досвіду/знань та інвестицій для фінансування програм Комунальної організації та інших інвестиційних проектів.

– Налагодження партнерств з міжнародними організаціями з метою залучення зовнішніх досвіду/знань і коштів для реалізації та фінансування програм Комунальної організації та інших інвестиційних проектів.

– Участь у розробленні та здійсненні комплексу заходів організаційного, фінансового, економічного і правового характеру з метою забезпечення розвитку підприємництва, підтримки малого та середнього бізнесу в інноваційній діяльності.

– Організація навчання, підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів, у тому числі працівників виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності.

– Сприяння урбаністичному розвитку міста та ін.

Загалом, створення «Інституту розвитку міста» дасть шанс Полтаві стати популярним українським містом зі своєю неповторною історичною культурою та місцевим народним колоритом. Полтаву будуть знати й любити не тільки її мешканці, а й гості з усієї країни та з усіх кінців світу. Це надважливий крок на шляху до побудови європейської України, адже кожне місто повинно провести свою власну внутрішню роботу, щоб рівень життя та культури українців покращився як в середині держави так і на фоні країн Європи.

Система Orphus Поделиться на fb