Про обов’язки підприємств щодо порядку і розмірів грошового забезпечення військовозобов’язаних та резервістів
Роз’яснення надає роз’яснення головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Маковій Алла Сергіївна
Згідно ст.21 п.2 Закону України «Про військовий обов”язок і військову службу» від 25.03.92 р. №2232-ХП громадяни України для виконання обов”язків, пов”язаних із взяттям на військовий облік, призовом або прийняттям на військову службу, а також особи, які направляються районними (міськими) військовими комісаріатами на медичний огляд (медичне обстеження в амбулаторних чи стаціонарних умовах), лікування, звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов”язків та перебування в лікувальному закладі охорони здоров”я, із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати.
Пунктом 34 «Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві Національної гвардії України», затвердженого Указом Президента України від 10 серпня 2012 р. №470/2012 передбачено, що про прийняття громадянина на службу у військовому резерві командир (начальник) військової частини повідомляє керівника підприємства, установи або організації, де працює резервіст, шляхом надіслання йому письмового повідомлення.
Відповідно ст. 29 п. 13 Закону України «Про військовий обов”язок і військову службу» виплата середньої заробітної плати військовозобов”язаним за весь період зборів та резервістам за час виконання ними обов”язків служби у військовому резерві здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 р. №1644 «Про порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов”язаних та резервістів, грошової виплати резервістам» (із змінами, внесеними згідно з постановами КМУ від 17.07.2013 р. №508, від 18.03.2015 р. №124) виплата середнього заробітку військовозобов”язаним, у тому числі резервістам, призваним на збори, проводиться підприємствами, установами та організаціями, в яких працюють призвані на збори громадяни, з наступним відшкодуванням цих витрат за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на утримання Міністерства оборони та інших органів виконавчої влади, які здійснюють керівництво військовими формуваннями.