Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

Протягом 2-місячника нересту на Полтавщині порушили 54 справи щодо бракон’єрства

DSC_0169

З 1 квітня на Полтавщині тривав двомісячник моніторингу рибних запасів у період нересту, протягом якого порушили 54 кримінальні справи щодо бракон’єрства та незаконного вилову риби.

Про підсумки нересту, зокрема, йшлося під час сьогоднішньої апаратної наради в облдержадміністрації.

За даними правоохоронців,  32 справи вже направили до суду.

Проте, можновладці  не вдоволені зменшенням рибних запасів та станом боротьби з браконьєрством у регіоні. Так і не почули керівники області від фахівців реальних цифр та масштабів завданих державі збитків від браконьєрства.

Слухаючи підсумки роботи працівників рибоохорони та екологів, зокрема, обговорювали те, що на зменшення рибних запасів впливає і рівень коливання води, і екологічні проблеми,  кліматичні умови та браконьєрські дії.

Заступник начальника Управління екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Олександр  Ткаченко підкреслив, що кількість сіток збільшується на водоймах,  а рибні запаси зменшуються, і лише 8% випадків незаконного вилову риби містили кримінальні ознаки для порушення справ.

Усі учасники засідання зійшлися на думці, що громадські інспектори можуть ефективно допомогти здійснювати спостереження та сприяти боротьбі з браконєрами.

За даними рибоохорони, збитки, завдані державі, у період нересту склали майже 150 тис. грн, 
проте реальний збиток  набагато більше.

Невтішну картину щодо бракон’єрів-аматорів, що виловлюють по  50 кг риби на день розповів громадський активіст:

 

Система Orphus